Zoufale nepůvodní Avenged Sevenfold

Američané Avenged Sevenfold jsou za oceánem velké rockové hvězdy. Začínali jako horrorpunková kapela. Bylo to trochu legrační, ale mnozí novináři tvrdí, že je to to nejlepší, co kdy udělali.
Později se z nich stala metalcoreová formace, tedy velmi razantní a nesmlouvavá, co se hudebního výrazu týče. Postupem času se posunuli k heavy metalu, který v aktuální neortodoxní podobě prezentují dodnes.
Dnes jsou považováni za nástupce Metalliky. Jistě především proto, že se jejich nové skladby těm od thrashmetalového kvarteta dosti podobají: zvukem nástrojů, razancí, pěveckými linkami a také výrazem zpěváka M. Shadowse.
O této podobnosti lze pozitivně říct jenom to, že je dobré učit se od nejlepších. Když ale skladba This Means War nepokrytě připomíná metallikovskou Sad But True a další nápěvy jsou také velmi povědomé, je to otrava.
Metallica nadto není jediným inspiračním zdrojem. V určitých pasážích jsou slyšet postupy jako od Guns N’Roses, v dalších zase cosi z Kinga Diamonda a Acid Rain zní, jako by ji nahráli Queensryche.
Mix toho všeho jsou Avenged Sevenfold. Profesionální ve hře i zpěvu, jinak ale zoufale nepůvodní.

Avenged Sevenfold: Hail To The King
Supraphon/Warner Music, 53:24
Hodnocení 40%

(Tato recenze vyšla v deníku Právo 21. září 2013)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)