Pearl Jam v kruhu

Lightning Bolt je desáté studiové album americké skupiny Pearl Jam. Své nejslavnější období prožívala v první polovině devadesátých let, kdy byla spolu s Nirvanou a Alice In Chains průkopnicí stylu grunge.
V té době si vytvořila rukopis, který později pramálo obměňovala či podrobovala vlivu aktuálních rockových proudů. I proto v pátek vyšlo album, které mohlo docela klidně vyjít už před lety, snad i v devadesátých letech minulého století.
Pearl Jam jsou nadále neodolatelně syroví ve svém kytarovém pojetí rockových písniček. Skládají a hrají podle vlastních pravidel, což na jednu stranu jistě těší ortodoxní fanoušky, kteří od nich žádnou změnu neočekávají, otázkou ale je, zda je to pro kapelu takového formátu přitažlivé.
Pearl jam jsou nicméně v dobré kondici. Eddie Vedder zpívá bez manýr, syrově a přirozeně, zvuk obohacují bezmála tradiční metalové prvky a na albu jsou dvě tři písničky, které jsou docela povedené.

Pearl Jam: Lightning Bolt
Universal Music, 47:12
Hodnocení: 65%

(Tato recenze vyšla v deníku Právo 14. října 2013)Komentáře [ 2 ]

  • Zbyňa napsal:

    No, psaním recenzí se doufám neživíte….Přiznávám, jsem fans skupiny, ale to nemá nic společného s (ne)obsahem Vašeho textu…První recenze, co čtu, kde není ani zmínka o jediné písničce, sic….Práce hodná amatéra…Nezlobte se…

  • wuxia napsal:

    No, Jardo, teďs to dostal :).

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)