Proč už nepíšu do Rock & popu

V poslední době se mě více než deset lidí zeptalo, proč už nepřispívám do časopisu Rock & Pop, ve kterém jsem byl s desetiletou pauzou (kdy jsem vedl časopis Bang! – 1993-2003) aktivní od jeho prvního čísla v březnu 1990. Mezi těmi, kdo mi tu otázku položili, byli i tací, do kterých bych neřekl, že Rock & Pop čtou. O to více mě skutečnost, že už do magazínu nemohu přispívat, mrzí.
Věci se seběhly následovně. Rock & Pop byl mnoho let dítkem vydavatelství One & One. Karel Balčirák a Pavel Schuster, kteří ho tvořili, vydávali vedle Rock & Popu také magazín Spark. Před několika měsíci se ale rozešli, pravděpodobně ve zlém.
Po jejich rozchodu jsem nadále tu a tam přispíval rozhovorem, zprávou či glosou do Rock & Popu, který nyní vlastní Pavel Schuster. Když mě ale oslovil Karel Balčirák, dnes spolumajitel Sparku, abych v pražském Hard Rock Café uváděl jejich večírek Spark Rock Party, přijal jsem to s potěšením. Každou takovou nabídku totiž chápu jako projev důvěry a ocenění své dosavadní práce.
Spark Rock Party jsem uváděl několikrát. Letos na jaře ale Pavel Schuster našel na internetu z té akce fotografie a uviděl na nich, jak akci moderuji. Pravděpodobně se rozlítil či urazil a rozhodl se, že nebude spolupracovat s člověkem, který konferuje akci někoho, koho nemá rád.
Přikázal tedy svému podřízenému Ivanu Ivanovovi, aby mi sdělil, že se mnou uzavírá spolupráci. To se stalo. Za dva dny jsem Pavlu Schusterovi esemeskou poděkoval za léta, po která jsem mohl do časopisu Rock & Pop přispívat. Odpověď ale nikdy nepřišla.
Předesílám, že jako majitel časopisu má Pavel Schuster na takové rozhodnutí právo. Respektuji ho.
Takový je důvod, proč už nepřispívám do Rocku & Popu.
Pocity sdělím při osobním setkání.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)