Volby? Další prohraná bitva

Po analýze politické nabídky a poptávky je zřejmé, že nás v parlamentních volbách čeká další potupná prohra. Důvod je nasnadě. O místa v poslaneckých lavicích, skvělý plat a dávku arogance se hlásí ti, o kterých víme, že jsou marní, případně ti, k nimž důvěru najdeme sotva.
Případ Věcí veřejných, které bodovaly v posledních parlamentních volbách, aby pak během několika měsíců ukázaly, že jejich sestava je groteskní a předvolební habaďůra byl jen podnikatelský záměr, ukazuje, že postavy z podnikatelských sfér se v politice chovají hloupě. Však už také z Babišovy partaje ANO odcházejí lidé, kterým dal šéf najevo, že budou poslouchat.
Věci se mají tak: rádi bychom zvolili ty, kteří nám dají lepší příští. Takoví tu ale nejsou. Možná i proto, že volby přišly příliš rychle, a tak lze pomyslet na politováníhodného paňácu Nečase a křiknout za ním, že kdyby se nepaktoval s gaunery a podivnými ženami, mohla do regulérních voleb v příštím roce vzniknout slušná síla nebo strana. Nečasova škodlivost je podivně dlouhodobá.
Koho ale volit? ODS se řadu let profiluje jako strana, která přitahuje i podvodníky, bývalé komunisty a veksláky, jejichž záměrem je vysát státní pokladu a rozebrat zemi dříve, než s nahým zadkem odejdou na onen svět. Socani se nechovají o moc lépe, snad jen měli méně příležitostí. Navíc je tu zjevná aktivita hejtmana Haška po zřejmě vítězných volbách sejmout Sobotku a spojit stranu s prezidentským násoskou Zemanem.
Prezidentův fan klub SPOZ, jemuž milostivě propůjčil jméno a vyslal ho do voleb, je přitom samá legrace. Třeba tím, že na pár hodin vepsal na volební kandidátku nemilovaného Šloufa, a pak vytroubil do světa, že to byl fór. Koneckonců, vtipná tahle strana byla, už když exhumovala Zemana. On se jí ale propil přes hlavu, takže teď nohsledům nezbývá nic jiného, než poslouchat.
TOP 09 je partaj dalšího pijana Kalouska, který nestydatě vodí starého pána Schwarzenberga jako loutku a tváří se, že mu jde o svobodu. Přitom ji svým bytím v politice pomáhal občanům nestydatými asociálními aktivitami brát. KSČM má máslo na hlavě z doby před pětadvaceti lety a takoví lidovci nenabízejí nic, co by stálo za řeč. Další strany nebudí důvěru už jen názvy, případně prohospodařenou minulostí.
Mesiáš tedy není v dohledu, a tak nám blbá nálada nejspíš zůstane i v listopadu.

(Tato glosa vyšla v magazínu Náchodský Swing v říjnu 2013)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)