Vyřízeno, prohra nemohla být drtivější

Je po volbách a naplnila se má slova: všichni jsme prohráli, a to totálně, drtivě. Populistické strany (ANO a Úsvit) urvaly v parlamentu čtvrtinu, komunisté posílili, socani nezvítězili tak moc, aby to stačilo na klidné vládnutí.
Naprosto chápu lidi, kteří volili ANO či Úsvit přímé demokracie, stejně tak lidi, kteří volili sociální demokracii, komunisty a KDU-ČSL. Po tom marasmu, který do české politiky vnesly Topolánkova a Nečasova vláda v čele s Kalouskem, se každý, kdo se netváří jako zkorumpovaný idiot, českému voliči hodí. Vůdci výše zmíněných stran se sice tváří všelijak, nikdo ale jako zkurumpovanec.
Tragická Miruna Němcová z ODS působí svými nářky dojmem drogami vymleté makovice. Nechápe třeba, proč lidé dali hlasy možná agentovi StB Babišovi. Odpovím za ně: Babiš v politice ještě nic neposral, zatímco ona a její slavná partaj podělaly, co se dalo, zasely sociální bouře, kradly a ona osobně pro všechno zvedala svou špinavou pracku. Miruna také z neúspěchu ODS viní Zloděje Kykynu, který ve svém politováníhodném životě užívá pseudonym Václav Klaus. Prý její stranu před volbami poškodil tím, že jí přál nepokrytě neúspěch. Zvláště to ničí ji, která mu tolik a vždy hluboko a ráda zalézala do řiti. Jenomže co jste čekala, milá naivko? Že se Kykyna zachová čestně? Pokud ano, jistě byste za svou neprozřetelnost zasloužila vyprášit kožich.
Sestavit funkční koalici bude složité. Tím spíš, když politikou a diplomacií nepolíbený Babiš ještě v době sčítání hlasů tvrdil, že nepůjde do koalice s nikým a bude jen prosazovat potřebné zákony. Zdá se ale, že mu po tom televizním rozhovoru jeho za prachy najatí spolustraníci konečně vysvětlili, že v opozici ve sněmovně prosadí leda tak hovno.
Mimochodem, neděsí vás představa, že tenhle muž bude naši zemi reprezentovat v zahraničí? Pro upřesnění: tato otázka není určena voličům ochmelky Miloše Zemana, protože ty neděsí vůbec nic!
Jisté se mi zdá jen to, že se ministrem financí případné příští vlády stane další slavný český alkoholik a politická šlapka Mirda Kalousek. Půjde s každým, touha po moci a levném parlamentním chlastu jsou příliš silné. V minulosti už kývl kdekomu a jistě to udělá i tentokrát, protože je to zkrátka Kalousek a státní dluh umí po těch letech u vesla zvyšovat velmi systematicky, jako nikdo jiný.
Je pro mě nepochopitelné, že ti, kteří tolik preferovali jeho současnou stranu TOP 09 (v čele s dalším politickým turistou Karlem, jenž byl skoro ve všech pravicových polistopadových partajích) a dokonce ji i volili (tedy hlavně Praha, kde tahle parta podivínů vyhrála), beze studu zapomněli na to, že Kalousek chtěl v roce 2006 vstoupit do vlády podporované komunisty a dokonce to s Paroubkem oznámili národu. Tato zapomnětlivost mě děsí především u představitelů umělecké fronty, která stranu TOP 09 podporuje a tolik brojí proti komunistům (kteří tu ale objektivně po revoluci nic nezpackali, protože k tomu neměli příležitost).
Volby nicméně přinesly i pár dobrých zpráv. V první řadě se do parlamentu nedostala strana nových komoušů skrytá pod písmeny SPOZ a pokrytá svěžím bylinným dechem současného hlavního alkoholika země Zemana. Super, za to všem moc děkuji.
Stejně tak děkuji za to, že se do parlamentu nedostal náš tradiční volební kašpárek Jana Bobo Bobošíková, která je po těch letech marných pokusů někam proniknout překvapivě tak hloupá, že použila jako vábničku na voliče podporu proradného zloděje a dárce svobody sígrům Kykyny a myslela si, že to pomůže. Je fajn, že je mimo hru, ačkoliv věřím, že už teď chystá kampaň na volby příští i ty další. Jen by mě zajímalo, kde na tyhle své koníčky bere prachy…

P.S.: Já samozřejmě prohrál také. Volil jsem Stranu zelených, a bohužel to nevyšlo. Tak snad na jaře při dalších předčasných volbách (smajlík).



Komentáře [ 2 ]

  • Jirka Mezník napsal:

    Jako bys mě z duše mluvil.Bohužel s nářky si nepomůžeme.Aby se opravdu něco změnilo musíme my všichni zaměřit naši mysl na Absolutno.To je totiž naše jediná možná cesta.John Winston Lennon kdysi řekl:“Zastavte továrny na výrobu idiotů.“Bohužel se tak ještě nestalo.Přeji krásný den,bez idiotů.Jirka

  • Messi napsal:

    No, napsáno výstižně, možná jen trochu moc sprostých slov na můj vkus….i slušně se dá napsat co si myslí rozjitřená mysl….Apropo Jardo, protože nám to celé už dlouho leze krkem, začali jsme s kolegou hráti….dá se Ti někam poslat pár mp3, abys nám to nezávisle zkritizoval, zda máme vedle protěžovaných Portless šanci? my si myslíme, že jsme lepší…Díky, Messi, Pardubice

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)