Co na kauze Řezník nechápu

Některá média jsou dnes plná takzvané kauzy Řezník. Při přípravě českých slavíků se totiž přihodilo, že raper s tímto uměleckým jménem zvítězil v hlasování posluchačů v kategorii Hvězda internetu, ale pořadatelé jej vzhledem k obsahu jeho hudebních děl diskvalifikovali kvůli vulgárnímu vyjadřování a explicitnímu zobrazování násilí a užívání návykových látek.
Chápu, proč to udělali. Stejně tak chápu, že v následujících dnech vznikla kauza, v níž se celá věc především na internetu (kde jinde?) řeší. Chápu rovněž, že někteří mluví o cenzuře, stejně tak chápu názor, že jiní hovoří o tom, že Řezníkova tvorba je nechutná.
Chápu, proč udělal zpěvák Matěj Ruppert populistické gesto, „vrátil“ cenu Skokan roku za rok 2006 a ještě k tomu vyzval ostatní držitele Slavíků, aby je vrátili také. Stejně tak chápu, že se k němu nikdo nepřidal.
Chápu, že příznivci Řezníka způsobují na internetu humbuk a chápu i to, že sám raper se v rozhovoru pro Blesk vyjádřil ve smyslu, že chce sto tisíc (což je částka pro vítěze kategorie Hvězda internetu) na videoklip.
Nechápu jen Řezníka samotného. Neznám ho, ale z jistých zdrojů vím, že prý je to fajn kluk. Kladu si tedy otázku, proč se na své umělecké cestě vrhnul směrem, který po něm vyžaduje i odpovědnost za všechno, co pustí do světa. A sakra velkou odpovědnost.
Jestli to má tak, jak ve svých peckách říká a ukazuje, nedá se nic dělat. Pokud je to ale umělecká licence, jak se někde vyjádřil, a je si tedy dobře vědom toho, co s některými lidmi mohou jeho tracky udělat a v praxi dělají (některým aktérům této kauzy je totiž vyhrožováno fyzickou likvidací), pak ho vyloženě nechápu.
A budu si jen přát, aby se jeho tanec na tenoučkém ledě nezměnil v čísi bolest a noční můru.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)