Pravda o prezidentově nočním úrazu. Byl to puč!

V noci z úterý 29. října na středu 30. října došlo pravděpodobně k úrazu vrchního českého ochmelky, prezidenta Zemana. Média poté spekulovala, co bylo za údajným zraněním jeho kolene, do něhož se dostala krev a připoutala jej tak na lůžko a posléze na invalidní vozík. Některá věří, že Zeman narazil kolenem do zdi, jiní, že mu do cesty nakladl překážku pes a on přes ni přepadl, jiní doufají, že na vině je mrtvice, další si myslí, že za tím není alkohol. Pravda je ale tentokrát mnohem dramatičtější. Šlo o pokus se prezidenta zbavit.
Podařilo se mi od tradičně spolehlivého zdroje z hospody U Zelené mrtvoly Fanyse Vopršálka získat záběry z bezpečnostních kamer, které má Zeman nainstalované všude tam, kde se pohybuje. Jejichž prostřednictvím jeho ochranka sleduje, jestli si zase někde nenatloukl a kolik toho do sebe leje.
Přizval jsem si navíc na pomoc kamaráda, odborníka na odečítání z úst, který jinak němé záběry bezpečnostních kamer opatřil slovem, respektive zřejmě poměrně přesným odhadem toho, co dotyční na místě řekli.
V pokoji sedí na pohovce prezident a kolem něho jsou v jednom šiku semknuti zrádci ze sociální demokracie Hašek, Tejc, Chovanec a Škromach. Dlouho je ticho, jen v rohu záběru se na houpacím křesle opatrně pohupuje postava připomínající Františka Čubu, bývalého šéfa JZD Slušovice, Zemanova oblíbence a čerstvého držitele státního vyznamenání za cosi.
Při každém zhoupnutí má v očích úzkost, která se stupňuje s častými Zemanovými poznámkami, že si ho jednou nechá vycpat a v Lánech ho postaví hned vedle sochy Masaryka.
Tomuto vtipu se podle záběrů jako jediný směje Škromach. V jednu chvíli se k němu otočí Tejc a řekne: „Ty se směješ, jako bys měl s vycpáváním zkušenost, Zdenále.“ Na to se Škromach rozesměje ještě víc a na chvíli se ztratí obraz.
V dalších minutách se Škromach a již notně opilý Zeman přou o to, kolik písmen „o“ je ve slově Facebook. Škromach tvrdí, že jedno, Zeman soudí, že tři a argumentuje slovy: „Nikdy jsem jich neviděl méně.“
Hádka hrozí přerůst v pěstní souboj, když tu postava připomínající Čubu přepadne z houpacího křesla a Tejc s Chovancem s řádkou sprostých slov vstávají, aby mu pomohli zpět do sedla. „Nechte ho ležet,“ řve na ně prezident a hurónsky se směje.
Potom vytáhne DVD, jehož přebal není na záznamu čitelný. Podle přítele specializujícího se na odečítání z úst si nejprve říhne a potom praví: „A abyste věděli, jak jsem úžasný, zvu vás na nový film mé dcerky. Včera mi ho darovala s věnováním. Je pro japonský trh a jmenuje se Kozatá Kačí. Je to hustý, a to točí sotva dva roky, Milane, Michale, Zdenále a Jeronýme. Pojďte, nalijte si slivovičku, mně nalijte do půllitru a pusťte ten ďábelský přístroj na přehrávání filmů.“
„Zadrž, Miloši,“ vyhrkne náhle Hašek. „Musíš nám říct, jestli nás podržíš. Chceme, abys řekl, že žádná schůzka v Lánech, na které bychom kuli pikle proti Sobotkovi nebyla. Je to pro nás životně důležité.“
„Co si myslíš, ty idiote. Teď, když jste to podělali a všichni socani jsou proti vám, vás přece nebudu podporovat. Vykoupejte se v tom sami, já si ruce špinit nebudu,“ vysmívá se mu ochmelka prezident.
„Cože?“ podiví se Hašek.
„Jak říkám,“ potvrzuje Zeman a leje do sebe z půllitru slivovici. Poté se pomalu sesune do klubíčka a začne pochrupovat.
V ten moment přichází klíčový okamžik celého večera. Hašek přivleče před pohovku, na které chrupe prezident, odkudsi kmen stromu a řekne: „Ať se o to třeba přerazí, zmetek.“ Ostatní souhlasně pokyvují a za chvíli přivleče Tejc odněkud kolejnici z tramvajové tratě. „Ať se třeba přizabije,“ praví a klade kolejnici na kmen.
Chovanec po pár okamžicích přitáhne ohořelý vrak staré škodovky a hodí jej na kmen a kolejnici, zatímco Škromach dovleče boxovací pytel a starý divan. Kamera marně hledá ochmelku prezidenta, teprve po chvíli jej spatří stále podřimovat.
Za okamžik se v záběru znenadání objeví Karel Schwarzenberg a klade na kupu plný kanystr ropy a vedle zápalky. V závěsu jdoucí Kalousek hází na kupu omráčenou Mirču Němcovou, zatímco Nečas, který se najednou v místnosti objevuje, přihazuje ragbyový míč a tank. Pak vstává postava podobná Čubovi a na hromadu před dřímajícího ochmelku klade starý kotel na ohřev vody. Ochmelkova dcera Kačka přidává hromadu neprodaných DVD, prostý občan staré necky a ochmelkův pes přitahuje na hromadu koberec a šikovně jím vše překrývá tak, aby dřímající prezident nic nepoznal.
Když se vše uklidní, přistupuje Hašek k prezidentovi, vzbudí jej a podle odborníka na odečítání z úst mu říká: „Máš jít za Kykynou. Volá tě, Miloši.“
Prezident vstane, nechápavě se rozhlíží po všech, kteří jsou v místnosti, a potom vykračuje přes překážku za Kykynou. Nahoru se vyšplhá snadno, ale pak zavrávorá a s těžkým žuchnutím dopadá z výšky sedmi metrů na koleno. Je zajímavé, že byť byl do té doby záznam bez zvuku, v momentě dopadu se ozvala z reproduktoru dutá rána, jako by kdosi spadl na břicho.
Nebudu popisovat nepopsatelnou radost všech, kteří s místnosti byli, ani nepřiblížím slova, která pronášel všezrádce Hašek podporován Škromachem. Za zmínku stojí snad jen Haškovo: „Nedávej to na fejsbůk, pitomče,“ směrem ke Škromachovi.
Na záznamu se pak objevily titulky a nápis „The End“. Za označením „režie“ bylo napsáno „český volič“.
Takže tak to bylo. A vezměte jed na to, že jsem si nic nevymyslel. Jako obvykle.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)