To je šoubyznys

Skupina Nightwork křtila v říjnu nové album a současně oznámila, že končí. Pro křest alba prý nebyla schopna najít vhodného kmotra, a tak vyrazila, za doprovodu fotografů a několika novinářů, na Václavské náměstí s tím, že osloví náhodného kolemjdoucího a požádá jej, aby se stal kmotrem jejího veledíla.
Po chvíli bloumání padla oka muzikantů na exoticky vyhlížející dívku, která se nenechala dlouho přemlouvat a ráda post kmotry přijala. Nechala se pozvat na tiskovou konferenci kapely, zapózovala s ní a jeden by řekl, že to byl skvělý nápad.
Později se ale ukázalo, že exoticky vyhlížející dívka mládence z Nightwork zná. Kolega novinář mě upozornil, že než křest začal, motala se v okolí členů kapely. Když se jí pak zeptal, do jaké míry je náhodná kolemjdoucí, odpověděla bezelstně, že do žádné.
Vypadalo to jako dobrý nápad, ale pointa byla bohužel zinscenovaná, což ostatně vysvětluje i skutečnost, že Nightwork na Václavském náměstí spíš působili dojmem, že nehledají kolemjdoucí, ale kámošku.
Zpěvák Marek Ztracený ani nemusel přiznávat, že bulvár je pro umělce z řad takzvaných celebrit existenčně důležitý. Když je na jejich straně, je to fajn. Když nikoli, je to boj. Dodal, že si určitý čas vydělával velmi slušné peníze tím, že si jej nějaký podnik najal, aby do něj přišel, pozval bulvární novináře, opil se, něco vyvedl a nechal se při tom nafotit. Podniku to přineslo reklamu, Ztracenému papírové. Živilo ho to lépe než hudba.
Ty největší hvězdy mají s bulvárními redakcemi dohody, že budou drby ze svého života poskytovat exkluzivně. Když pak celebrita odjede na dovolenou a má pocit, že by jí mohlo čtrnáctidenní nebytí v bulvárních tiskovinách a pořadech chybět, zavolá do spřátelené redakce a rozverně oznámí, že odlétá na dovolenou, bude v té a té zemi, v tom a tom hotelu a na té a té adresu. Věta: „Doufám, že tam neuvidím vaše lidi“ v překladu znamená „Doufám, že si mě přijedete vyfotit, holomci.“
A potom jsou v bulvárních periodikách i pořadech exkluzivní snímky z dovolené celebrity, která se cachtá v moři a vesele se při tom zubí. To je šoubyznys.
Ne vždy se ale bulvár chová k celebritám hezky. Jistou celebritu vykradli a jí nenapadlo nic lepšího, než dříve než na policii zavolat do redakce bulváru, aby poslala fotografy a ti ji pro národ zvěčnili povadlou před tou spouští. Posadila se pak na schody a čekala.
Fotografům trvalo sedm hodin, než na místo činu dorazili. Co dělala po tu dobu celebrita? Čekala a čekala. A hltala při tom bulvár.
I to je šoubyznys.

(Tato glosa vyšla v listopadu v měsíčníku Náchodský swing)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)