Zásadní ústupek vznešené zásadě kritika

Čím jsem starší, tím víc jako recenzent požaduji po kapelách a umělcích profesionalitu. Upřímně řečeno je to vlastnost, které se nemohu tak nějak zbavit a občas trýzní i mě samotného. Tím spíš, když mě kdosi hodně blízký upozorní, že mé požadavky na profesionalitu hraničí až s pedantstvím.
U kapel třeba nemám rád, když na pódiu chlastají. Jistě, voda je fajn, ostatně bez ní by málokdo odehrál koncert až do konce. Vadí mi ale alkohol, víno, pivo, kořalky a podobně.
Ataky na svůj postoj zažívám především ve chvílích, když už kapela přijde na pódium nalitá a pak se ještě dodělává, přitom pokud jde od výkon, je to hanebnost.
Vztek mě také jímá ve chvílích, kdy si někdo z muzikantů na scéně přihýbá rovnou z flašky, komentuje to jako primitiv a ještě mu dělá dobře pocit, že ho asi všichni za ten alkovýkon obdivují. Když ale dojde na muziku, klidně zpívá láska-páska, případně podává výkon, s nímž by skutečný profesionál na pódium vůbec nevlezl.
Kdysi jsem zažil koncert, na kterém jeden takový zpívající „umělec“ chlastal jako o závod, doprovázel to siláckými gesty, zval z pódia vyděšené fanynky po koncertě do šatny, aby nakonec koncert vůbec nedohrál. V jednu chvíli sebou prostě sekl na prkna, která znamenají svět, a volala se záchranka. Skoro se upil. Nevím proč, ale neměl jsem pocit, že bych ho měl jakkoliv litovat. Tím spíš, když své extempore přežil.
Proč to všechno sumarizuju? Protože jsem včera večer učinil výjimku. Někteří členové kanadské skupiny Nickelback, která hrála v pražské O2 Areně (konkrétně Chad Kroeger a Ryan Peake), na pódiu chlastali. Jejich výkon byl ale po všech stránkách tak profesionální a pro střední rockový proud funkční, že jsem jim těch pár doušků tvrdého chlastu, které jim na pódium nosil technik a oni si transparentně připíjeli na zdraví, s radostí odpustil.
Tihle popíječi totiž dokonale ovládají svou práci a navíc jsou v pozici, kdy už toho nemusejí moc dokazovat. Proč by si tedy nemohli dopřát té démonické slasti…Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)