Nový způsob likvidace mrtvých holubů

Kousek od místa mého pražského bydliště je gymnázium. Znám všechna místa, kam studenti chodí kouřit, vím, která zeď je Zdí lásky, znám jejich oblíbené značky chlastu a znám i jejich školníka. Fascinuje mě jeho sytě oranžovo-žlutá Škoda favorit, kterou jezdí, jeho bezstarostnost i to, jak se mě jednou zeptal, jestli je můj pes „značkový“. Fajn chlapík.
Na konci minulého školního roku mu před vchodem do školy chcípl holub. Když byste vyšli z budovy ven a mrkli napravo, museli byste být imbecil, abyste toho mrtvého ptáka neviděli.
Školník ho ale neviděl, anebo nechtěl. Protože holub odešel na pravdu boží na místě, kde obvykle parkují auta, ponechal jeho bezvládné tělo – snad z piety – osudu. Pár dnů tam byla hromádka zkrvaveného masa, vnitřností a šedivého peří, nad níž se podivovali studenti i profesoři, poté každé auto, které chtělo na místě zaparkovat, vtlačilo kolem hromádku holubích ostatků do asfaltu. V červenci, to už byly prázdniny, byla z holuba placka, v srpnu pak placka vyschlá. Pořád nicméně na místě bylo znát, že tam skončil jeden mrzký holubí život a při troše představivosti se vám klidně mohl zvednout žaludek.
Školník chodívá dva tři metry od těla holuba kouřit, přesto v sobě nenašel tolik profesionality, aby tělo odklidil.
Před pár dny někdo „sestřelil“ holuba před nákupním centrem Nový Smíchov. Na dlažbě tam leželo v úterý tělo s poloufiklou hlavičkou, nic moc pohled. Zády k němu prodával chlapík párek v rohlíku, v klidu a pohodě. Činil tak i ve středu, kdy už bylo evidentní, že tělo v uplynulých hodinách přejel snad zásobovací vůz, spíše jej ale přišlápla podzimní botka Pražáka vystupujícího zamyšleně z tramvaje.
Hoši z ochranky Nového Smíchova, jinak ostříži, kteří jsou schopni vás sledovat drahně hodin jenom proto, že nemáte knír podle jejich představ, si „dárku“ z říše mrtvých nevšimli. Až ve čtvrtek, a udělali to klasicky česky. Seškrábli lopatou tělo holuba, ovšem vnitřnosti, které byly vpresovány mezi dlažbu, nechali na místě. A tak teď zády ke střevům ptáka prodává párek v rohlíku ten samý chlapík a zamyšlený Pražák dále vstupuje do holubího těla, stačí jen pořádně došlápnout.
Hlavně je tu nový způsob likvidace chcíplých holubů. Udělat z něho placku a ponechat přírodě. Ona si s tím přece za pár měsíců poradí.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)