Co je vlastně dobrá kvalifikace?

Alkoholik Zeman, jinak současný český prezident, má problém s kde kým. Nechal se slyšet, že nové vládě do čela resortu obrany neschválí Martina Stropnického, protože prý není odborníkem. Nevadí mu ale současně, že Babišův Agrofert, tedy soukromá firma ve vedení státu (to jsou ale paradoxy), dosazuje na místo ministra životního prostředí jakéhosi Richarda Brabce.
Předpoklady tohoto Brabce na uvedený post jsou ty, že pracoval v řadě chemiček, například v Unipetrolu, ve Spolaně nebo v Lovochemii. Babišova dechberoucí úvaha, že by tenhle „chemický Ríša“ měl být ministrem životního prostředí, je naprosto úchvatná.
Vochmelkovi Zemanovi to ale nevadí, to spíš půjde po Stropnickém, který je slavnější než on (to ho musí pekelně štvát), a po Zaorálkovi i Sobotkovi, protože mu při někdejší volbě prezidenta šlápli na kuří oko, když usoudili, že náfuka státu jako jeho hlava nepomůže.
Mimochodem, když už jsme u té kvalifikace… jakou asi musí mít prezident republiky? Ti poslední dva, tedy Kykyna a Vochmelka, mají mnoho společného, a tak to tedy znamená, že náš příští prezident, aby zapadl do českého mustru, musí být narcis k pohledání, arogantní tlučhuba, tajná buzna, která naoko nenávidí homosexuály a jejich průvody, musí mít anglickou výslovnost s krásným západomoravským dialektem, musí být odulý, sprostý, musí neumět krást před televizní kamerou, chlastat první ligu, musí bytostně nesnášet ekology, milovat Rusáky, nesnášet názorové odpůrce, promíjet tresty gaunerům a hlavně musí být chorobně přesvědčen o tom, že moudřejšího na světě není a po něm by měla přijít potopa.
Bude to mít budoucí prezidentský kandidát těžké. Ale oni si Češi jistě svého příštího, se všemi těmi uvedenými předpoklady, najdou.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)