Depeche Mode stále v dobré formě

Depeche Mode se v pondělí večer vrátili do Prahy. Po loňském červencovém vystoupení na fotbalovém stadiónu Slavie v Edenu přijeli v podstatě se stejným programem, technicky zmenšeným jen pro halové provedení, a v dobré umělecké kondici.
Sedmnáct tisíc diváků ve vyprodané hale jim dávalo od první chvíle najevo svou totální náklonnost. Již při druhé písničce Angel většina sedících vstala a vydržela tak až do chvíle, než v polovině programu zazpíval dvě komorní skladby Martin Gore, za doprovodu akustické kytary a kláves.
Když se pak na post hlavního zpěváka vrátil Dave Gahan, šel koncert do finále, zněly největší hity a publikum opět cele povstalo.
Místy bylo patrné, že kapela, zejména pak Gahan, byla při pondělním koncertu přece jenom trochu unavená. Poměrně dlouho také dával zpěvák pódiovému zvukaři najevo, že se neslyší tak dobře, aby mohl být absolutně spokojený, přičemž čekal na technickou pomoc, respektive vyřešení problému právě od něho.
V každém případě však bylo evidentní, že prostředí sportovní haly, nota bene zaplněné, svědčí britské skupině mnohem lépe než venkovní prostor.
Přirozené temno bez špetky denního světla totiž dává tajemně znějícím skladbám kapely ten správný ráz. Výborný byl ostatně také zvuk, a tak nebylo divu, že čeští příznivci odcházeli nadmíru spokojení.

Depeche Mode
O2 Arena, Praha, 10. února 2014
Hodnocení: 85%

(Tato recenze vyšla v deníku Právo 12. února 2014)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)