Pohled pravdě do očí: nefandíte

Slovenská televize Markíza dnes ráno (18. února 2014) ve svém vysílání věnovala velkou pozornost nejenom tamní premiéře druhého pokračování Troškových Babovřesků, ale také večernímu hokejovému zápasu s Českou republikou.
Jak ve vysílání českého Radiožurnálu ráno sdělil zpravodaj v Bratislavě, pozvala si dokonce na ledový plácek v městě nějakou školu, aby dělala stafáž, a Markíza se bude snažit vyvolat dojem, že město žije už od sedmé hodiny ranní večerním zápasem a lidí je na tom místě, kde se bude večer přenos ze Soči vysílat na velkoplošné obrazovce, požehnaně. Co na tom, že se v záběrech v několika vstupech střídaly pořád stejné obličeje. Zdání, že Slovensko žije večerním hokejovým zápasem, se jistě dostavilo.
Převeselí moderátoři pak ještě několikrát pozvali diváky z celého Slovenska, aby přišli večer na plácek v centru Bratislavy povzbuzovat hokejisty Slovenska.
Nejsou v tom sami. I při reportážích ze zápasů České reprezentace moderátoři často a rádi praví, že přítomní diváci povzbuzují české hokejisty. Pak kamera zaostří na obličeje nadšenců, kteří si je pomalovali trikolórou a hulákají jako o život: „Češi, do toho! Češi, do toho!“ Za celý svůj život jsem nezjistil, do čeho vlastně. Ale o to nejde.
Jde o to, že tihle fanoušci svým hurónským pokřikem našim hokejistům nepomáhají, byť jsou k tomu rozvernými televizními skotačivci pobízeni. Naši hokejisté, a stejně tak slovenští, hrají totiž svůj zápas v Soči, a to je pořádně daleko. Tam až hulákání fanoušků není slyšet, i kdyby se přetrhli.
O co mi jde? Až vám zase někdo z moderátorů z ulice bude říkat, abyste naše hokejisty pořádně povzbuzovali, vykašlete se na ně. Naši hokejisté vás z toho náměstí v Praze v Soči fakt neslyší!Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)