Česká Miss – nebetyčná nuda a Boučkovy nemyšlenky

Z ryze pracovních důvodů jsem si pokazil sobotní večer tím, že jsem sledoval utahaný přímý přenos z volby Česká Miss 2014. Nejde ani tak o to, že deset uchazeček o uvedený titul zaujalo jenom tím, že se během programu neustále chichotaly, ztěžka dávaly dohromady holou větu, ztěžka ji vyslovovaly a střídavě neumětelsky malovaly nebo sekaly mačetou cukrovou třtinu kdesi na Mauriciu. Bůh nenaděluje dvakrát, takže to berme tak, že u vesměs hezkých dívek je třeba spokojit se pouze s jejich krásou a nečekat víc.
Zásadní ostudou pořadu byl moderátor Libor Bouček, kterému nejspíš posléze všichni plácali na rameno a tvrdili mu, jak byl skvělý, protože jeho největším darem je drzost jít před kameru a plácat nesmysly, aniž by mu to jakkoli vadilo. A to každý nemá.
Pekelná byla jeho sebepropagace, se kterou se akce zúčastnil, pekelné byly jeho vtípky, při nichž opravdu trochu vyniklo, že je inteligentnější než krásky, a nejpekelnější byly myšlenky, které vypouštěl z úst v okamžiku, kdy zřejmě improvizoval.
Ponechme stranou jazykový nedodělek „Výtěžek hlasování míří na Nadaci Terezy Maxové.“ Bouček položil hned v úvodu večera nepochopitelnou otázku italské herečce Sophii Lorenové: „Proč jste se nepřihlásila do soutěže?“ Když přijmeme fakt, že to byl pokus o kompliment a žert současně, pak rozhodně nebyl vhodný směrem k devětasedmdesátileté (!!!) paní, která se nadto do soutěže Česká Miss těžko mohla přihlásit, protože je Italka. A upřímně řečeno, sotva mohl Bouček myslet vážně vyřčenou myšlenku, že by Lorenová určitě vyhrála. Pokud ano, je mimozemšťan.
Absolutně hlubokou myšlenku, tak hlubokou, že propadla, měla i jeho další úvaha. „Letošní zima byla ve znamení čekání na sníh. Jediný, kdo sníh našel, byl Ondra Moravec,“ řekl. Omlouvám se, ale opravdu nerozumím. Možná chtěl říct, že Moravec vybojoval v biatlonu nějaké medaile, ale že by byl jediný, kdo kdesi našel sníh?
Sérii sebechvály a nesmyslů ve větách vymýšlených přímo na místě Bouček završil výkřikem: „Chci být miss.“ Na to by ale musel podstoupit několik drastických operací a lekci vzorné chůze. Přesto to jistě bylo k popukání.
Mimochodem, pořizování fotografií s kde kým okoukal z letošních Oscarů. Tam na to ale došlo jednou a byly při tom samé hvězdy. A když už v rozhovoru nějakou svou rádoby vtipnou, leč zcela nevhodnou otázkou pochopitelně nervózní soutěžící uvedl do rozpaků, měl je z nich dostat. To by ale musel na místě vymyslet větu, která dává smysl a ještě bude někomu prospěšná, což bylo evidentně nad jeho síly.
Česká Miss 2014 byl tedy i díky mimořádně špatnému moderátorovi nudný a neúměrně dlouhý pořad, na kterém byl nejkrásnější jeho konec proto, že to byl konec. Opět také ukázal, že další protěžovaný český moderátor je schopen říct tolik nesmyslů, že by za to měl dobrovolně odejít do továrny k výrobnímu pásu a tam být světu až do své smrti prospěšnější.

P.S.: Tuto poznámku jsem napsal proto, že obvykle poslouchám obsah moderátorových slov. A obvykle se nestačím divit…Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)