Fruscianteho cesta nikam

John Frusciante je bývalý kytarista jedné z nejslavnějších skupin světa, amerických Red Hot Chili Peppers. Dvakrát od ní odešel. Podruhé před pěti lety proto, že se chtěl věnovat vlastní elektronické muzice. Ne že by se jí v době svého bytí u kapely nevěnoval. Tentokrát jí ale propadl.
Aktuální Enclosure je jeho dvanácté album, třetí v řadě, které má elektronický hudební základ a pracuje s prvky experimentálního rocku a synth-popu. Je to také třetí album v řadě, na němž Frusciante ztrácí glanc, a to po všech stránkách.
Z uznávaného kytaristy se stává experimentátor, jenž před uměleckou kvalitou upřednostňuje kvantitu. Skladby na albu jsou beztvaré, nezajímavé a nezáživné. V podstatě lemují cestu k zapomenutí skvělého rockového kytaristy.
Frusciante si jistě svůj odchod z Red Hot Chili Peppers dobře rozmyslel. V běhu času to ale po poslechu novinek vypadá, že by ho mohl zatraceně litovat. Soudě podle materiálu na albu nejsou jeho ambice už ani klubové. Možná z něho ale bude dobrá hudba do nějakého fastfoodu nebo výtahu.

John Frusciante: Enclosure
Universal Music
Hodnocení: 30%

(Tato recenze vyšla 26. dubna 2014 v deníku Právu a na serveru Novinky.cz)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)