Kurt Cobain se údajně zabíjel nejméně desetkrát

2. dubna 1994, den předtím, než policie zveřejnila strohou zprávu „Pan Cobain utekl z jistého zařízení v Kalifornii a může mít sebevražedné úmysly,“ opustil zadním vchodem léčebnu závislostí Exodus v Los Angeles. Přelezl dvoumetrový plot areálu a zamířil na letiště. Odtud odletěl nejbližším spojem do Seattlu. Zastavil se u dealera drog pro několik dávek heroinu a nakoupil náboje. Kulovnici Remington měl schovanou doma.
V úterý 5. dubna ráno se probudil ve své posteli. V teniskách Converse vyšel na dvůr a zamířil ke skleníku za domem. Text prý měl promyšlený, ale než dopis na rozloučenou napsal, nějaký čas to trvalo.
Potom vykouřil pět cigaret a vpravil do sebe heroin. V momentě, kdy s kulovnicí v ústech stiskl její spoušť, měl ho v sobě smrtelnou dávku.
Jeho blízcí ho v následujících hodinách hledali po celém městě. Nikoho ale nenapadlo prohledat skleník. Mrtvé tělo objevil až instalatér o tři dny později a své záběry z místa nálezu prodal médiím. Vytřískal na tom slušné peníze.
V pátek 8. dubna 1994 byla zveřejněna zpráva, že Cobain je mrtvý. Mohlo se to přitom stát už několikrát předtím. V lednu 1992 sesadilo album Nevermind z první příčky hitparády nahrávku Michaela Jacksona. Nirvana odehrála vystoupení v televizní Saturday Live Show a tu noc se Cobain předávkoval heroinem v jednom newyorském hotelu. Zachránila ho Courtney Love, když se nad ránem probrala a zjistila, že její tehdy ještě snoubenec nedýchá. Tentýž rok v Riu de Janeiro pod vlivem málem vyskočil z okna hotelu.
3. března 1993 televize CNN v mimořádném zpravodajském vstupu dokonce oznámila jeho smrt, údajně po požití množství léků smíchaných s alkoholem. Když se Cobain o dvacet hodin později probral z kómatu, dalo jeho týmu práci utajit před novináři, že to nebyl jen nešťastný incident, ale předem plánovaná sebevražda vykonaná i s napsaným listem na rozloučenou. V tom roce se prý předávkoval a unikl těsně smrti minimálně desetkrát.Komentáře [ 1 ]

  • David napsal:

    Byl to stejně genialní cvok. Tak snad by měl aspoň radost s party Davida G(r)oliaše.

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)