Absurdní zpochybňování věcí zřejmých

Přecházel jsem na červenou. Zpoza reklamního panelu vyskočil policista a blížil se ke mně. Přestal jsem telefonovat a zpozorněl. Když mi oficiálně oznámil, že jsem se dopustil přestupku a přešel na červenou, za což ode mě může vyžadovat až dva tisíce korun pokuty, odpověděl jsem, že si toho jsem vědom. On reagoval úžasem: „Vy to přiznáváte?“
Přitakal jsem a nabídl mu kompromis: „Podívejte se, stalo se mi to teprve posté, a tak bych vás chtěl požádat, jestli byste mi dal pokutu mírnou.“
„A přiznáváte, že jste na červenou přecházel?“ ujistil se.
„Samozřejmě, byla červená. Oba jsme to viděli,“ ujistil jsem ho já.
Policista měl z mého konstatování skutečnosti opravdu velkou radost a navrhl mi, že mi dá, kdybych se nezlobil, pokutu sto korun. Já se nezlobil, pokutu jsem na místě zaplatil, a když jsme se druhý den ráno na stejném místě potkali, usmívali jsme se na sebe.
Abych to shrnul: policista a já jsme věděli, že jsem přecházel na červenou. Já to samozřejmě přiznal, on ale to přiznání nečekal. Proto byl tak zaskočen. Zpravidla totiž, jak mi sdělil, lidé zatloukají i věci, které se jednoznačně staly. A já myslím, že se z toho stal idiotský celosvětový sport. Bohužel i na vyšší úrovni než na přechodech.
Pokud fanoušci na fotbalových stadiónech v celé zemi křičí, že Pelta je ču.ák, pak na tom asi něco bude. Je přece naprosto jasné, že chování onoho Pelty, jednoho ze symbolů korupce v českém fotbalu, bylo takové, že si onen pokřik prostě vykoledoval. Křičí snad fanoušci na někoho jiného, že je pohlavní orgán? Pelta by měl jít ze své funkce pryč a bude pokoj. Nechápu, co řeší?!
Česká vláda po letech opačného tvrzení předešlých zkorumpovaných vlád vydala oficiální stanovisko, že Číně patří Tibet. Přitom každý ví, že Tibet byl velkým čínským bratrem násilně zabrán, mnohé jeho obyvatele to stálo život a všechny svobodu. Přesto poserové v nynější naší vlády tvrdí, že je to v pohodě a má to tak být (mimochodem, socani už do mě nedostanou nikdy žádný hlas, stejně jako lidovci a Babiš).
Jsem také přesvědčen, že by si proruští separatisté na Ukrajině měli sbalit své samopaly a ideály, zvednout kotvy a za Putinem vyrazit na kole nebo pěšky přímo do Ruska. Sotva jim kdo bude bránit, aby opustili domy v zemi, kde se necítí dobře, a vrhli se do náruče země, v níž tuší ráj. Cesta do hajzlu je, podle mě, každému vždy otevřená, dokonce se přímo nabízí. Není třeba střílet, je třeba sbalit saky paky a vyrazit. V Rusku je místa dost, tak proč ztrácet čas tvrzením, že samopal v ruce brání svobodu Ukrajiny.
Zřejmé bylo, že prezident Zeman se loni vožral jako datel a málem pozvracel korunovační klenoty. Přesto jeho nohsledové hlásali, že měl virózu. Odposlechy zase ukázaly, že Rittig dal dva miliony korun třem prostitutům z ODS za to, že půjdou do hajzlu a dají šanci Nečasovi, aby se znemožnil, přesto jeho právní zástupkyně tvrdí, že odposlechy jsou jako důkaz neprůkazné. Když jsem před časem zastihl ve sklepě zloděje, který u kóje s vypáčeným zámkem pakoval do své kabely ještě zabalený mixér, a zeptal se ho, co to dělá, odpověděl mi bez uzardění, že nic.
To pak má člověk pocit, že lež není jenom sportem zaostalých národů a lidí, nýbrž je pro ně pravdou. Vůbec mě to nebaví.Komentáře [ 2 ]

  • susi napsal:

    Lež je pravdou, pokud jí uvěříme. Bohužel máme sklon věřit tomu, čemu věřit chceme, co je pro nás jednodušší, snáze uchopitelné. Je-li lež pohodlnější než pravda, lžeme. Je jednodušší věřit mainstreamovým mediím, než si dohledat fakta o situaci sám. Je pohodlnější říci „nestíhám“, než si přiznat vlastní neschopnost. To že lžeme druhým z vlastního prospěchu, ještě celkem chápu. Co ale bylo pro mě nedávno smutným zjištěním, je to, že většina lidí si lže sama sobě. Asi, že by v pravdě sami se sebou nemohli žít.

  • Martin Kašpar napsal:

    Čau Jardo, plně sdílím Tvůj postoj. Jak se máš jinak? :-)

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)