Justin Timberlake: Strhující koncert, roztančený dav

Byl to jeden z nejlepších koncertů, které se v České republice kdy odehrály. Stávající americký popový princ Justin Timberlake při svém prvním pražském zastavení vyprodal v předstihu O2 arenu a nabídl více než dvě a půl hodiny trvající show, která byla naprosto strhující.
Brzy po začátku koncertu přítomných patnáct tisíc diváků přijalo zpěvákovu nevyřčenou nabídku strávit čas s moderními popovými písničkami v neutuchajícím tanci a vydrželo to až do samotného závěru. Večer byl rozdělen do dvou částí, které oddělovala symbolická desetiminutová přestávka.
Před úvodní Pusher Love Girl stanul třiatřicetiletý Timberlake na pódiu sám. Nechal diváky, aby jej bouřlivě uvítali, a teprve se zpěvem první melodie se z útrob pódia na zdvižích, stejně jako předtím on, vynořila kompletní kapela s plnohodnotnou dechovou sekcí, čtyřmi vokalisty a nezměrnou chutí táhnout program divokým tempem dál.
Byť je Timberlake úspěšný sólový zpěvák, nebyl na práci sám. Jeho kolegové, k nimž se brzy připojili i tanečníci, jej milerádi podporovali ve všem, co činil. Muzikanti i vokalisté častokrát přicházeli k němu na nejpřednější místo na obrovském pódiu, aby tak jednotlivým pasážím v písních dodali na důrazu, kapela hrála jako z partesu a sám Timberlake zpíval s přehledem a grácií, ať už falzetem, nebo příjemným civilním hlasem.
Za jejich zády se na obrovské stěně objevovaly videosekvence i záběry z pódia, to vše korunoval funkční světelný park a mola do šířky, po nichž zpěvák, tanečníci i vokalisté střídavě přicházeli divákům po stranách pódia na dosah a přátelsky, leckdy trochu kýčovitě, při tom gestikulovali.
Vrcholem večera byl moment ve druhé části programu, kdy se přední konstrukce pódia dala do pohybu a v pomalém tempu s nákladem v podobě zpěváka a vokalistů projela halou až na protější stranu. Tam Timberlake a jeho doprovod sestoupili na připravené malé pódium a zazpívali několik skladeb včetně Presleyho hitu Heartbreak Hotel a Jacksonovy Human Nature. Ze zdravení s diváky si přinesl zpěvák na malé pódium štamprli něčeho ostřejšího a dlouho pak vyprávěl publiku, jak je to celé bláznivé.
Timberlakeho skladby zněly naživo razantněji než z alb. Přispěla k tomu jistě pohybová práce všech zainteresovaných, stejně jako energický výkon kapely. Skladby se nesou v duchu spojení popu a r’n’b a znalý posluchač si nejednou musel vybavit výkony Michaela Jacksona nebo Prince, Timberlakeových zjevných vzorů.
K tomu, aby je dohnal, má našlápnuto skvěle. Je osobnost každým coulem, osobitě zvládá taneční kreace po boku i v chumlu svých kolegů a v Praze ukázal, že umí na pódium i pouze prostě být, aby diváci v hale bouřili v nadšení a tleskali celou minutu nepřetržitě do hudebního ticha.
V programu zazněly skladby Rock You Body, Cry Me A River, My Love, Drink You Away, Tunnel Vision, SexyBack, Mirrors a další. Všechny srovnané do jedné pádné linie, ze které nevybočovaly proto, aby publikum nevychladlo.
Přidanou hodnotou byla náramná podívaná, kterou má oko českého diváka šanci zhlédnout jen párkrát za život. Ti, kteří v úterý v O2 areně byli, ji už minimálně jednou viděli.

Justin Timberlake
O2 arena, Praha, 3. června
Hodnocení: 95%

(Tato recenze vyšla 5. června 2014 v deníku Právo)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)