Malý velký podvod Thirty Seconds To Mars

Jasně, objektivně vzato byla naprostá většina fanoušků skupiny Thirty Seconds To Mars v Tipsport Areně v Praze 30. června s koncertem svých miláčků spokojena. Zazněly písničky, které znala (ta naprostá většina), zazpívala si je, viděla Jareda Letoa, a když mluvil, špitala, jak je sladký.
Neméně objektivně vzato to ale byl malý velký podvod, který téhle kapele vůbec nesluší. Namísto ve třech totiž přijela ve dvou a nevydala žádné oficiální prohlášení (alespoň ne pro Českou republiku) s vysvětlením, jak se věci mají. O omluvě nemluvě.
Bubeník Shannon Leto řídil 16. června v Hollywoodu opilý. Policie jej zajistila, pak jej sice pustila na kauci, ale podle zahraničních médií nesmí opustit zemi. A tak zůstal doma a Jared Leto a Tomo Miličevič, zbylé dvě třetiny Thirty Seconds To Mars, putují po Evropě ve dvou a tváří se, že je všechno v pořádku.
Není. V Praze by bez playbacku nezahráli naplno ani jednu ze svých jinak krásných písniček. Bicí pak tepaly ze záznamu kompletně. Mimochodem, líbil se mi zvuk kopáku…
Hned na začátku koncertu kapela vypustila mezi diváky desítky velkých gumových balónů, aby byla pořádná show a aby nebylo moc vidět, že jsou na pódiu pouze dva plus pomocný hráč v pozadí.
Po chvíli se někteří diváci sháněli po ostrých předmětech, aby dotěrné míče zlikvidovali, protože jim bránily ve výhledu na pódium. Tomo Miličevič sice přičinlivě předstíral, že hraje na všechno, co právě ve zvuku kapely zní, bylo to ale marné.
Thirty Seconds To Mars, takto hlásné trouby lidské sounáležitosti, v roce 2011 vystoupili na Prague City Festivalu. Jared Leto tehdy nemohl zpívat. Trápil se na pódiu tak dlouho, až dosáhl hracího času, který kapele smluvně zaručoval, že koncert odehrála. Co na tom, že to nebylo regulérní vystoupení.
Před pondělním pražským koncertem mě ochranka při vstupu do haly rázně upozornila, že nesmím fotit, ani mobilem, jinak budu vyveden. Jakmile kapela začala ve dvou hrát, fotili všichni, a nepletu-li se, vyveden nebyl nikdo.
Tatáž ochranka mi po koncertě řekla, že mnoho lidí během vystoupení kapely odešlo naštvaných. Není divu. Spočítali si, že tříčlenná kapela přijela pouze ve dvou, neslevila ze vstupného ani korunu a po koncertě odjede s honorářem takovým, o jaký si řekla.
Mám Thirty Seconds To Mars rád. Jejich písničky i texty ctím. Nyní, pár minut po podivném koncertě, si ale nejsem jist, jestli je mám rád tak, jako před koncertem.
A přitom by mi stačilo, kdyby Jared Leto a spol. řekli, že nastal problém a oni se pokusí ho všemi svými silami napravit. A kouzelné slůvko „omlouváme se“.Komentáře [ 11 ]

 • Katka napsal:

  Naprosto s Vámi souhlasím. Pro mě to byl jejich nejhorší koncert, který jsem viděla. A i přesto, že je mám ráda, tak na příště budu hodně zvažovat zda si lístek koupím.

 • Jenny napsal:

  Je vůbec super, že dokázali odehrát takovou show ve dvou. Navíc, všichni věděli ze bubeník nepřijede, alespoň v mém okolí kde sem stála teda naprosto všichni, takže se s tím počítalo. Myslím si že Jared to vynahradil jak nejvíc mohl a tahle recenze mi nepřijde vůbec objektivní..sorry

 • Syaru napsal:

  Show byla skvělá. Nevěřím, že přítomnost bubeníka by změnila tvůj názor. Je to osobní věc a nám po ní nic není. Pro mě je odehrání koncertu ve dvou odvaha a oddanost fanouškům.

 • An7yk napsal:

  Jojo mohl se omluvit, chybovat je lidské… i když jezdit opilej .. asi se styděli ale přece si nemysleli, že jsou lidi blbí

 • Martina napsal:

  Docela mě překvapuje, jak všichni rozjíždí tyhle hejty :D nejvíc, jak se udivují “ odborníci“ na recenze. Kdo se o kapelu zajímá tak má přehled o aktuální siuaci i bez nějakých oficiálních vyjádření. NIkdo nikoho nenutí se účastnit koncertu bez Shannona ( což ještě před koncertem mohli zjistit třeba na události fb). Balonky? tak to nebylo maskování, takhle to probíhá celou tuhle tour :D omg miluju předsudky :D To, že kecá s publikem je normální, kontakt s lidmi a, že se zapojí do zpěvu? to je přece atmosféra!! Omluve by mohla být, ale můžou být taky všichni rádi, že se koncert vůbec konal.

 • Em. napsal:

  “Hned na začátku koncertu kapela vypustila mezi diváky desítky velkých gumových balónů, aby byla pořádná show a aby nebylo moc vidět, že jsou na pódiu pouze dva plus pomocný hráč v pozadí.“ Myslíte to vážně? To moc nezní jako od zkušeného hudebního publicisty, co se tváří že 30STM zná. Viděl jste vůbec někdy jindy nějaký jejich koncert? Balonky se vypouští i když jsou na podiu kompletně, tak nepište nesmysly, ať má ta recenze taky trošku smysl. Děkuji

 • El napsal:

  Je vidět, že tento pán si na hudebního publicistu jen hraje. Tolik nesmyslů v jedné recenzi sem ještě nikde neviděla. Souhlasím s Em. o těch balóncích. A s Martinou, že na koncert bez Shannona nikdo nikoho nenutil jít. Jestli zrovna VÁS ochranka upozorňovala na nefocení, ani mobilem, to je možné, ale mě nikdo nic takového teda neřekli. Špulák si zřejmě taky neuvědomuje, že turné něco stojí a že vstupné není tak uplně na nich. Oni si řeknou kolik chtějí za koncert a pak je na pořadatelých za kolik lístky dají. Takže než si tento ‚skvělý hudební publicista“ něco zjistí, měl by se radši zdržet od psaní. Pro mě to byl nejlepší koncert ze všech. 30STM si mě naprosto získali a pokud se Vám nelíbilo, že je koncert jen ve dvou a bicí jdou ze záznamu neměl jste tam lézt, jako většina Vašich kolegů, hrozně ‚vážených‘ kritiků, kteří nevědí sice vůbec nic, ale myslí si jak spolkli moudrost světa :)

 • Kris napsal:

  Vidno že autor článku nikdy nebol na koncerte 30stm predtym a ani si len nepozrel videa z ich koncertov. Balóny, lopty a tonu konfetov VŽDY vypúšťali. A lavne že autor je ich fanúšik vidím ako. K Shannonovi, Všetci vedeli už dávno pred koncertom že nepríde aj vedeli že prečo. Mne skor pride od nich milé že prišli aj tak. Nebola som v Prahe ale v Piešťanoch a možem povedať že jediná vec čo mi nakoncerte vadila bola neempatická ochranka (bola som na konci koncertu Jaredom vybraná na pódium, sbskari mi povedali že ich to netrápi že ma vybral, pokial viem stalo sa toto isté aj ludom v prahe)

 • :) napsal:

  Já byla na jejich koncertě na Rock for People před rokem, opravdu je miluju, ale musím říct, že s rfp se to moc nedalo srovnat, rfp to byla velká megashow.. A když Jared v rozhovorech sliboval ještě větší show, hrozně jsem se těšila. Ten koncert v Praze byl úžasný, ikdyž byli jen ve dvou. Ale na rfp nasadili laťku tak vysoko, že už se to teda asi překonat nedalo:-). Pro mě osobně koncert byl na 1 s hvězdičkou, ale rfp byl rfp :-). Měly tam akrobata a bubny z videoklipu, světelnou show, promítali a tady byly jen konfety a balony, (chvílema už dotěrný) které byly i na Rockforu :-). Byli suproví, ale kdo je viděl před rokem, musí uznat, že možná potají doufal v trošku něco víc :-).

 • JOsef napsal:

  Jared se snažil a bylo to všechno od něj hezký, myslím, že ne každá kapela vám řekne co chcete zahrát a hned potom to udělá, nebo si vezme na podium 30-40 lidí, aby snima mohli zpívat… byl jsem na koncetru Justin Tiberlaka a ten se k lidem vůbec neměl, to že tam nebyl bubeník vůbec nic neznamená… ale jo znamená, ale jsme lidi, měli byhcom to pochopit..ten koncert byl úžasnej a mám z něj fakt hezkej zážitek… jediný minus je to, že ta tipsport arena je hrozná… snad příště v O2 :)

 • Fantomaaz napsal:

  A to nemluvíme o další podivnosti s pojené s tímto vystouipením: tzv. „výběru“ předkapely. Rádio Fajn uspořádalo „soutěž“ o možnost vystupovat s TSTM, přestože účast měla zajištěnu (zaplacenu?) protežovaná „one-man-show kapela“ Lake Malawi. „Soutěž“ proběhla formou prezentace videoklipů na YT, kde ovšem většině klipů bylo počítadlo zablokováno na číslovce 301 (ne tak Lake Malawi). Takže jediným KSUTEČNÝM účelem bylo, že si rádio Fajn nahrabalo pár šlupek za reklamy, které bez povolení ubohých věřících amatérských kapel umístilo natvrdo před a na jejich klipy. Skutečně chování řeznického psa.

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)