Slova Lucie Bílé lepší než honorář za věrnost

Atmosféra dobrých tiskových konferencí je magická. Osobně si sice myslím, že se u nás v hudební branži dobré tiskové konference nekonají, protože čeští novináři jsou zvyklí se umělců na nic neptat (na hudebních tiskovkách se zpravidla ptáme jen tři, kolegové Vedral, Jireš a já, občas se k nám přidá pán z Jazzové sekce), některé ale dobrou atmosféru přece jenom mají.
Například ta z minulého týdne, kdy Lucie Bílá oznámila, že pokračuje ve svém Černobílém turné, jež zahájila už loni. Ono kouzlo spočívalo ve cvakání spouští fotoaparátů a záblescích fotografických blesků. Umí to udělat náladu.
Uvedená tisková konference mi nadto přinesla bonus rovnající se velkému ocenění mé práce. Když jsem minulé pondělí přicházel k Hudebnímu divadlu Karlín, kde se tisková konference s Lucií Bílou konala, právě před vchod dorazilo její auto. Vystoupila z něho a ochotně pózovala fotografům. Když mě zahlédla, zamávala mi a řekla, ať počkám, že mi potřebuje něco říct.
Potom mě odtáhla stranou a sdělila mi, že když četla loni na podzim mou recenzi na svůj první koncert v rámci Černobílého turné, byla z ní smutná. „Na Vánoce jsem ale měla koncerty se svou kapelou a došlo mi, co jste tou kritikou myslel. Měl jste pravdu, já se opravdu cítím lépe se svou kapelou na menším pódiu, než s kapelou na velkém pódiu, kde ji takříkajíc tolik necítím,“ dodala a já neměl nic, co bych odpověděl.
Když vám taková zpěvačka, jakou Lucie Bílá je, řekne, že ji vaše recenze rozesmutněla, ale že pochopila, proč jste to napsal, je to lepší, než když vám v práci přidají honorář za věrnost. Víte, jak to myslím…
Na tiskové konferenci s Lucií Bílou vznikl tento šot.Komentáře [ 1 ]

  • wuxia napsal:

    Jen tak na okraj. Řekl to sice „protekční dobytek“ Novotný, ale…
    Bílá je jednou z největších manipulátorek davů a českých médií, úplná špička. Je v tom tak dobrá, že když na ni někdo zaútočí, díky vybudované image se zvýší její obchodní cena a všechno se obrátí proti útočníkovi. Neznám jinou celebritu, která tak dokonale umí pracovat s novináři. Nikdy je neodmítne, okamžitě se stává jejich kamarádkou. Jednou jsem měl v redakci mimořádně ostrou bulvární novinářku, s níž jsme dlouhodobě pracovali na více kauzách kolem Bílé. Po schůzce s ní najednou otočila a já jsem hned věděl, že se něco děje. Bílá si ji totiž pozvala a řekla jí, že „má lóže v Karlíně je ti kdykoliv k dispozici“. To je její oblíbená věta, řekla ji už mnoha novinářům.

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)