Adam Mišík cílí dobře. Škoda té výslovnosti

Album Parfém sedmnáctiletého Adama Mišíka je určeno posluchačům starým asi tak, jako je sám zpěvák. Odpovídají tomu jeho produkce, hudební styl a také texty, které jsou jednoznačně podřízené cílové posluchačské skupině. Ve svém ranku odvedli Mišík a jeho pravá ruka, producent Armin Effenberger, dobrou práci.
Písničky na desce přesně zapadají do škatulky popu pro teenagery. Jak je to obvyklé ve světě, i v tomto případě mnohé z nich připomínají dávné hity někoho jiného. V dnešní době je to poněkud překvapivě nediskvalifikuje, naopak jim to dodává lesku.
Dobrou práci odvedli Mišík a Effenberger po stránce jazykové. Hudbu, která má přece jenom kořeny na angloamerické scéně, převedli do češtiny a učinili tak poměrně stylově. Ne že by texty přinášely víc než banální sdělení a připodobnění odpovídající Mišíkovu věku. Jsou ale zpracovány tak, aby byly zpěvné a v tomto ohledu ve skladbách fungovaly. Vůbec nevadí, že si třeba v písničce O nás dvou Mišík vypomohl anglickou frází.
Mnohem více na škodu je jeho špatná výslovnost, která se ve svých nejhorších parametrech zašklebí v baladách Půlměsíc a Neony.
Nepřitažlivé šišlání i afektované výlevy skladbám ubližují, protože jsou směšné. U svižnějších písniček se tento Mišíkův nedostatek naštěstí částečně schová za instrumentální vozbu. Zajímavou položkou je coververze skladby Šrouby do hlavy, která je známá z repertoáru skupiny Lucie. Je to ukázka toho, jak by se mělo přistupovat k předělávání skladeb jiných interpretů tak, aby to nabídlo nový pohled na věc. Navíc dobře zapadá do koncepce alba, které v mnoha ohledech naplnilo své ambice.

Adam Mišík: Parfém
RedHead/Warner Music, 36:49
Hodnocení: 60%

(Tato recenze vyšla 18. června v deníku Právo)Komentáře [ 1 ]

  • Kinx napsal:

    jsem rad, ze nejsem sam kdo ma s jeho artikulaci a vyrazem problem – kdyz jsem tu desku poslouchal, rikal jsem si, jestli to neni nejakej spatnej for a nekdo si ze me nevystrelil – rozumel jsem mu totiz tak kazdy sesty slovo. Diky obracenym prizvukum nektery pisne pripominaj cestinu jen opravdu vzdalene.

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)