Dobrý produkt 5 Seconds of Summer

Příběh chlapecké skupiny 5 Seconds of Summer je pro dnešní dobu takřka typický. Před třemi lety se její členové spojili do hudebního tělesa v australském Sydney a humbuk kolem sebe udělali tím, že nahrávali coververze známých písniček a výsledek své práce posílali přes internet do světa. Všimli si jich vrstevníci a bylo jasné, že se cosi klube.
Později si jich všimli i lovci nových australských talentů, poslali je do náruče tamní pobočky vydavatelské společnosti Capitol, vznikly první singly a loni se kapela vydala do velkého koncertního světa coby předskokan na části turné slavných Britů One Direction. Odtud už byl krůček k tomu, aby se stala dalším mainstreamovým mluvčím své generace. Eponymní album to má potvrdit.
5 Seconds of Summer jsou produkt šoubyznysu. Nelze pochybovat o tom, že mladíčci tvoří písničky s láskou a nadšením. Té práce se ale při přípravě prvního alba především ujala skoro až nekonečná řada světových producentů, kteří pracují pro světové boybandy mnoho let na zakázku.
Tým kolem kapely oslovil výrazné autory, mezi nimiž jsou například sourozenci Benjamin a Joel Maddenovi z Good Charlotte, a vybral z jejich nabídky písničky, které odpovídají modernímu zvuku spojujícímu v sobě prvky líbivého popu a rocku ovlivněného moderním punk rockem.
Debutové album, které vyšlo před pár dny, je tedy po zvukové a aranžérské stránce bezchybné. Srší z něho klučičí chuť do bigbítu, stejně tak nápadná dokonalost ve výrazu, zvuku, projevu i instrumentaci. Je jako návod na úspěch, manuál pro ty, kteří by to chtěli zkusit také.
Výraz australské čtveřice v sobě pojí zvuk One Direction a třeba Blink-182 v nejlepších letech. Na rozdíl od One Direction nemá tahle kapela ale v repertoáru tolik povědomých melodií, které producenti a tvůrci nakradli v hudební historii. Na rozdíl od Blink-182 je projev mladíků ze Sydney civilní, bez manýrů a extravagancí.
Vizuálně to jsou hodní mladí kluci, hudebně rovněž. Ideální tvar k tomu, aby jim každý den po celém světě přibyly desetitisíce nových fanoušků. Zpívají o lásce, osmnáctém roce života i radosti z něho. Jsou zkrátka dobře pojatý hudební produkt, který neurazí.

5 Seconds of Summer: 5 Seconds of Summer
Universal Music, 39:43
Hodnocení: 70%

(Tato recenze vyšla 7. července na serveru Novinky.cz)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)