Mám trsátko od Biffy Clyro… a Steven Seagal na baru

Letošní Rock for People pro mě měl z mnoha důvodů zvláštní charakter, přesto se ve finále proměnil v ročník, na který asi nikdy nezapomenu.
Jak možná víte, jsem už dvanáct let věrným fanouškem kapely Biffy Clyro. Odvážím se tvrdit, že jsem byl jeden z prvních v této zemi, který na jejich debutovou desku Blackened Sky napsal do časopisu Bang! v roce 2002 recenzi. Když jsem se tedy loni v listopadu sešel s bubeníkem Benem Johnstonem, předal jsem mu barevnou kopii recenze, ale neřekl jsem si hloupě o trsátko, které se povalovalo na stole, u něhož vznikal rozhovor. Prostě jsem se styděl, a tak jsem odcházel a byl jsem na sebe pěkně naštvaný.
S tímto pocitem jsem se tehdy svěřil tomuto blogu a netušil jsem, jakou dohru to bude mít. Na Rock for People totiž hráli Biffy Clyro znovu (mimochodem, byl to nejlepší koncert festivalu). O spolupráci při rozhovoru jsem namísto přítelkyně Šárky, která je v Indii a učí tam v české škole tamní děti, požádal kolegyni Katarínu Strakovou.
Odešla udělat rozhovor se zpěvákem Simonem Neilem, a když se vrátila, přinesla mi od něho trsátko. Musím se přiznat, že jsem byl neobvykle dojatý. Katarína totiž ukončila příběh mé stydlivosti a zároveň mi přidala vzácný artefakt do mé skromné sbírky muzikantských maličkostí, kterou mám doma v krabici od bot. To trsátko od Biffy Clyro jsem si ale vystavil v knihovně. Budu se na ně chodit dívat.
Ještě jedna zákulisní zajímavost z Rock for People, u které jsem ale nebyl osobně. Když Steven Seagal, mimochodem podporovatel Putina v jeho idiotských arogantních politických krocích a záborech kusů jiných zemí, seděl po skončení svého vystoupení ve V.I.P. baru, byla kolem něho neprodyšná zeď uhnětená z jeho osobních strážců.
Tu a tam si ale někdo z přítomných smrtelníků přišel pro autogram. Seagal mu ho dal. Hned potom se prý ale obrátil na jednoho z chlapíků ze své ochranky, ten mu na ruku vliv trochu z lahvičky dezinfekce a mistr bojových umění si řádně vyčistil své miliónové ruce.
Nó… vlastně ani nevím, proč mě to nepřekvapuje…Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)