Byl jsem na Kryštof kempu, který se vůbec nekonal

V sobotu se v Českém Brodu uskutečnil výroční Rock for People. Akce se jmenovala Brod 20, sešli jsme se na ní skoro všichni, kteří jsme se před lety v zákulisí festivalu potulovali, a bylo to krásné a sentimentální.
Ze svých Kryštof kempů si na ni odskočila i skupina Kryštof. Vystoupila jako jedna z hlavních hvězd, posílila svůj koncert hezkým ohňostrojem a v zákulisí jsme s Richardem Krajčem a ostatními z kapely ztratili pár slov i o Kryštof kempu. Netušil jsem ale, že v Českém Brodu nakonec bude také, aniž by to bylo v plánu.
Za vším hledejme hotel Apeyron, který je v centru středočeského města já v něm už díky Rock for People zažil leccos. Třeba mravence v posteli, když jsem si na ní nechal tatranku a odešel na festival. Pokojská mi pak řekla, že je to normální, a přinesla na pokoj chemii ve spreji. Po asi deseti střicích byli mravenci pryč a já se pak v té vyčištěné místnosti válel chemicky (přípravkem na mravence) omámen až do božího rána. Jindy se na Apeyronu souložilo ve vedlejším pokoji tak razantně, že se přitom tlouklo do zdi a opravdu se nedalo spát. Byl ale festival, tak jsem si sedl vedle té z rubu otloukané zdi a četl si něco od Henryho Milera, aby to bylo stylové.
A bývaly i doby, kdy jsem do hotelu Apeyron dorazil ve střízlivé dobré náladě a tu a tam jsem na schodech, pokoji či před hotelem vykřikl nějaké heslo a opentlil je jadrným vulgarismem, abych byl slyšet. Prostě festival…
V noci ze soboty na neděli jsem ale už ve dvě hodiny v Apeyronu usnul. O hodinu později mě probudil rámus, zvuk kytary a hlasitý zpěv. Hned mi to došlo. Byť se Kryštof kemp nekoná, kapela Kryštof je na hotelu se mnou (před hotelem stála její vyšňořená dodávka) a má tu svůj Kryštof kemp. Na něm totiž hraje ve stanových městech do časných ranních hodin, je to součást programu.
Před hotelem stály desítky lidí, z restaurace, která měla otevřeno do pěti hodin ráno, se linul zpěv a hra na kytaru a noc byla pro všechny tam dole stále ještě příliš mladá.
Stál jsem před rozhodnutí, jak se zachovat. Jestli jako stárnoucí chlap, který sejde na ulici, přítomné napomene a bude za nectěného idiota, anebo zachovat dekórum. Rozhodl jsem se nakonec pro druhou variantu.
Ne snad proto, že bych chtěl zachovávat nějaké pitomé dekórum, ale před lety možná kvůli mně na Apeyronu také někdo nemohl spát, takže mi to v noci na neděli prostě za ty roky patřilo.
Skupině Kryštof jsem odpustil hned, jak s tím rambajzem přestala.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)