Co tak asi můžete na koncertu Blink-182 způsobit deštníkem?

Jednoznačně chápu, proč není dovoleno na místa konání rockových koncertů vnášet střelné zbraně, výbušniny, drogy a nože. Méně už chápu, proč se na takové koncerty nesmí nosit umělohmotné lahve s pitím, samozřejmě odhlédnu-li od toho, že provozovatel kulturního zařízení v něm má své bary a v nich prodává pití za dvoj až trojnásobnou cenu, než mají Vietnamci vedle v krámku. Je to sice zlodějna, ale budiž. Koneckonců, návštěvník akce si nemusí předražené občerstvení kupovat. Tři hodiny bez skandinávských cen se dají vydržet.
Nechápu nicméně, proč se na koncerty nesmějí vnášet fotoaparáty, když v roce 2014 umí slušný „chytrý“ telefon udělat snímek natolik krásný, že je k publikování.
Už vůbec ale nechápu, proč se na některé vybrané koncerty nesmí nosit deštník. Například na koncert Blink-182 v pátek v Tipsport Areně. Zatímco ani v nové hale Fórum Karlín, kde ještě ochranka popřeje lidem při vstupu hezký zážitek, ani ve velké Lucerně, ba ani v O2 areně mi nikdo deštník neodebírá. Ve stařičké zatuchlé Tipsport Areně ho musím před vstupem odhodit, jinak nebudu smět dovnitř.
Že jsem nesměl s deštníkem na fotbalový stadion Slavie na koncert Bon Jovi, bylo jasné. Kdyby si ho uvnitř při příchodu deště všichni roztáhli, neviděl by nikdo koncert a Bon Jovi by neviděl do obličeje příchozích. Co bych tak ale mohl způsobit deštníkem v kryté Tipsport Areně?
Ochrana proti dešti nepřipadá v úvahu, hala má masivní střechu. Skládacím deštníkem nikoho nepropíchnu, protože je malý a místa, která by zdánlivě mohla připomínat špičky, má zakulacená. Takovým deštníkem ani nikoho neutluču, protože váží pár dekagramů a při útoku na kohokoliv bych ho zničil. Leda by pořadatelům vadilo, že bych si se skládacím deštníkem mohl během koncertu hrát a nedával bych tím pádem pozor. Pokud je to tak, pak díky za tu péči.
V pátek mi před koncertem Blink-182 v Tipsport Areně malý skládací deštník odebrali. Pokud bych nebyl ochoten se ho vzdát, nevpustili by mě dovnitř. Na dotaz, zda mi kluk z ochranky zaručí, že ho v té hromadě dalších deštníků nebo někde stranou při odchodu najdu, jen pokrčil rameny. Znamenalo to, že mi nic takového nezaručí.
Nebudu to zdržovat. Když jsem odcházel z koncertu, deštník byl fuč.
Kdybych já neměl tendence si s ním během koncertu hrát a nesledovat, co se děje na pódiu, možná by tenhle idiotský zákaz neexistoval.
Ale mohu se samozřejmě mýlit. Třeba je důvod zákazu vnášet deštníky na koncert Blink-182 natolik vážný, že to prostě muselo být.

P.S.: V sobotu večer jsem dostal informaci, že za zákazem vnášení deštníků do haly stojí provozovatelé Tipsport Areny. Možná po sobě hokejoví fanoušci házejí deštníky, hudební to ale nedělají.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)