Marilyn Manson plnil očekávání

Marilyn Manson je americký zpěvák, který se narodil jako Brian Warner, a také celá jeho kapela. V úterý večer se představili ve Velkém sále pražské Lucerny. Bylo vyprodáno, vzduch byl k zalknutí a muzikanti servírovali přesně to, co se od nich čekalo.
Nedávné úmrtí Warnerovy matky rozhodně neučinilo ze syna hodného beránka, jak se snažil naznačit. Na rozdíl od svého minulého českého vystoupení v červnu 2009 na brněnském Velodromu ale kapela koncert dokončila, principál z ní během vystoupení nikoho nevyhodil a minimálně se snažil odvést co nejlepší práci.
Není to už ale nejmladší hoch. Pětačtyřicet let bylo patrných na jeho mizerně maskované únavě, stejně tak v pasážích, kdy se snažil „otevřít“ svůj hlas a podle svého vyzkoušeného a úspěšného receptu vřískat, až se z toho měl tajit dech.
Fanoušci se přesto dočkali uspokojivého vystoupení, na kterém zněly skladby ve stylu industriálního rocku, agresivní, energické a nekompromisní v textech, koneckonců i v uvádění samotného zpěváka.
Marilyn Manson se opíral o spolehlivý výkon kapely, spolehlivý výkon všech zvukových podkresů, málo již o diskutabilní výkon svých hlasivek. Takovou Sweet Dreams (Are Made of This), coververzi písničky britských Eurythmics, by bylo těžké podle jeho zpěvu poznat.
Když Manson dozpíval píseň, často s chutí praštil mikrofonem o zem (tak na jeho koncertech poznáme, že už v probíhající skladbě zpívat nebude), vyznával chvíli lásku černovlasé ženě sedící v sekci hostů v loži přímo nad pódiem, hodil po ní cosi vzteky (anebo z lásky, u Mansona je to jedno) a přišel na pódium na chůdách, přičemž na nich dokázal stát bez podpory.
Byla to rocková show chlapíka, který je při koncertech tak trochu na obtíž, avšak takto neurvale a pečlivě naplňuje pověst kontroverzního umělce.
Co do provedení písniček byla zajímavější předskakující londýnská rocková čtveřice New City Kings. Jejím skladbám dominoval naléhavý zpěv Marka Kovice, její potenciál pak může klidně vzhlížet k vlídným zítřkům.

Marilyn Manson, New City Kings
Lucerna, Praha, 12. srpna
Hodnocení: 65%

(Tato recenze vyšla 14. srpna 2014 v deníku Právo)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)