Pozitivní „magor“ v Ráji houbařů

Donedávna jsem jen věděl, že nějaká taková kapela existuje. Je z Klecan, jmenuje se Ráj houbařů a překvapivě v ní na bicí hraje Rae, kdysi Clou, dnes Support Lesbiens. K jejímu poslechu mě už před lety zval starý známý Tomáš Fuxa, jenž v ní hraje na kytaru. Už tehdy říkal, že je to zábava. Měl pravdu.
Na víkendovém Sázavafestu jsem ji našel v programu a okamžitě jsem zamířil na menší scénu, kde hrála. Předesílám, že mě zrovna přepadly drobné životní chmury. Zkrátka jsem byl na něco nasranej.
Jakmile jsem přicházel ke stanu, kde se koncert Ráje houbařů odehrával, zaslechl jsem poctivý bigbít a punkový zpěv, který v mnoha ohledech mírně řečeno intonačně pokulhával. Když jsem ale okem pohlédl na postavu frontmana, který se na pódiu pohyboval jako Johnny Rotten ze Sex Pistols, tedy jako by právě absolvoval záchvat padoucnice a vyrovnával se s ním s krajním vypětím, okamžitě jsem si kapelu zamiloval.
Brzy jsem z pódia od zpěváka Jana „Jacka“ Fialy vyslechl příběh o tom, kterak Ráj houbařů cestou na festival zastavili příslušníci celní správy a pro jistotu přivedli čmuchacího psa a projeli auto kapely, neboť tušili drogy.
Samozřejmě žádné nenašli, ale proč se tak zachovali, mi naznačily ony epileptické pohyby zpěváka, posléze i jeho chování na pódiu, když přítomným dámám oznámil: „Dámy, dnes mám políčeno“ a učinil tak způsobem, jímž jim dal jasně najevo, že by si na něho měly dát pozor. Potom se zeptal, jestli mu to dnes sluší, a když byl diváky ujištěn, že rozhodně ano, spustil další skladbu.
Před tou následující se ujistil, jestli mu to stále sluší, a opět varoval přítomné ženy, aby si na něho dávaly pozor. To vše činil tak nehorázně vtipným způsobem (alespoň z mého pohledu), že si jsem jist, že se budu snažit v dohledné době nějaký koncert Ráje houbařů navštívit.
Jack mi napravil náladu, tím spíš, když jsem měl pak možnost se s ním na cestičce od jednoho pódia k druhému stiskem rukou seznámit.

P.S.: Přikládám dva poslední filmíky, které jsem pořídil na festivalech. Petr Bende a Elis.Komentáře [ 1 ]

  • Tomáš napsal:

    Skvěla recenze, Houbaři srdečně děkují!
    Přemýšlí me o nazvu CD, které do Vánoc vydáme a strašně se nám libí název “ pozitivní Magor“ :)) tak třeba nám budeš muset pokřtít CD s názvem z tvé dílny!
    Diky Moc Houbaři

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)