Talentovaný George Ezra složil písničky k prázdninám

Nástup nadějných britských písničkářů trvá. Ed Sheeran, Tom Odell nebo Jake Bugg už se stali hvězdami, další se k tomu statutu blíží a George Ezra je mezi nimi. Je mu jednadvacet let, Wanted On Voyage je jeho prvním albem a přesvědčivosti má na rozdávání.
Miluje Boba Dylana a Woodyho Guthrieho, od nich se učil. Z jeho výrazu jsou cítit emoce zpěvu Jima Morrisona, pouze s tím rozdílem, že Ezra jde hlavně cestou folku a blues, rocku teprve v řadě následující.
Disponuje přátelským hlubokým hlasem, v jehož barvě je přítomna vlídnost i prvotní životní moudrost muže, který cestuje a na počest svých zastávek skládá písničky. Na jeho debutovém albu jsou skladby Budapest a Barcelona, v těch dalších je rovněž patrné, že nestojí na jednom místě. Drawing Board je například o pobytu v Belgii.
Jeho písničky zní trochu jako americké lidovky, tamními písničkáři tolik milované. Mají rovněž charakter písní od Bon Ivera, stejně tak od zaoceánských countryových ikon. Ezra v nich zpívá střízlivě, nepropadá výrazové neuvěřitelnosti či dokonce hysterii.
Možná chtěl natočit soundtrack k prázdninám, což se mu vlastně podařilo. Skvělé na něm je, že není určen jen cestovatelům v teenagerském věku, nýbrž oslovuje více posluchačských generací. Když se totiž v písničkách objeví delikátní množství elektronických zvuků (Stand By Your Gun), je jasné, že George Ezra záměrně necílí, nýbrž přirozeně oslovuje svou hudební řečí a producentskou jasnozřivostí. Je velký talent.

George Ezra: Wanted On Voyage
Sony Music, 43:39
Hodnocení: 85%

(Tato recenze vyšla 18. srpna 2014 na serveru Novinky.cz)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)