Budu poslouchat rady Karla Gotta a napiju se

Jak většina mých přátel ví, jsem abstinent. Docela jsem si na tom vždy zakládal, ale tentokrát bude těžké tu pozici obhájit. Vzal si mě totiž do parády sám Karel Gott.
V pondělí jsme spolu dělali rozhovor k jeho nové desce. Když jsme skončili, zeptal se mě, jak se mi vede, a já mu prozradil, že skvěle, protože se chystám odjet na cyklistickou štreku do Toskánska.
Zazářily mu oči. Vstal, roztáhl ruce a s těmi gesty, které od něho známe, začal popisovat chuť toskánského vína. Když jsem mu řekl, že jsem abstinent a víno tím pádem nepiju, usmál se a sdělil mi, že ho v Toskánsku prostě ochutnat musím.
„Ta jiskra, vůně, je v něm všechno, krása, moře, slunce, život, láska,“ rozplýval se.
A tak jsem mu slíbil, že ho jistě ochutnám, a protože se sliby plnit musí, je přede mnou ochutnávka toskánského vína. Vím i názvy těch nejlepších, Karel Gott mi je sdělil.
Mimochodem, zdá se, že se k vínu blížím už delší čas. Před několika týdny jsme byli na Pálavě a na jedné ochutnávce mi tamní vinaři nutili nějaký vzorek. Řekl jsem, že víno nepiju, a oni mi poradili, ať ochutnám Tramín 2011, výběr z hroznů. Přátelé, bylo úžasné. Dokonce jsem si jednu lahvičku koupil.
Za pár dnů jsem byl na jedné rodinné oslavě na lodi s pizzerií Grosseto. Abych trochu šokoval okolí, řekl jsem číšníkovi, že bych si dal Tramín rok 2011. On mi pokynul, abych počkal, a za dvě minuty se ten frajer vrátil s celou lahví. A tak jsem ho ochutnal znovu.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)