Pharrell Williams je lepší z nahrávek než na koncertech

Ve středu večer dorazil jednačtyřicetiletý Američan Pharrell Williams poprvé do České republiky. Představil se v pražské O2 areně, přilákal na koncert na dvanáct tisíc diváků a choval se jako zpěvák a šoumen. Od první chvíle nicméně bylo jasné, že jsou to jeho slabé stránky.
Williams napsal řadu hitů. Některé na své druhé album Girl (2014), jiné kolegům z branže, například Francouzům Daft Punk v podobě Get Lucky nebo Robinu Thickemu v podobě písně Blurred Lines. Je tedy v první řadě výrazný skladatel současné popové scény, dobrý producent, muž, který v mainstreamu v udává tón.
Je ale mizerný zpěvák. Od první chvíle bylo evidentní, že na předskakující Foxes a Crise Caba v tomto ohledu nestačí a podaří-li se mu vyzpívat alespoň kus skladby, bude to velký úspěch. Proto mu usilovně pomáhaly dvě profesně zdatné vokalistky a také předtočené vokální pasáže, do kterých se pokoušel tak nějak trefit.
Mikrofon měl dost stažený, snad aby byl slyšet jakoby zpovzdálí, a když se pokoušel o svou ze studiových nahrávek proslavenou fistuli, znělo to veskrze komicky.
Williams se takto koncertem protrápil. Jako tanečník také nestál za nic, takže vedle svých přičinlivě skotačících dívek spíše jen tak mašíroval a zevloval, a když promluvil k divákům, bylo to obsahově prázdné.
Nepřidal ani slušnou popovou podívanou, zadní projekce využíval pouze občas, hra světel se nekonala. Byl to průměrný koncert nesporně talentovaného autora, který se rozhodl naživo odprezentovat skladby, jež z velké části rozdal jiným a oni jim dali svou interpretací nezaměnitelnost a charakter.
Přesto se v některých okamžicích diváci v hale proměnili ve zběsilé tanečníky. Dělo se tak ve slavných písničkách, nebo když hrál prim taneční rytmus. V takovém případě bylo fanouškům úplně jedno, jestli Pharrell Williams zrovna zkouší zpívat, anebo na ně pokřikuje nejrůznější citoslovce s cílem vyburcovat je k tomu, aby nepřestávali.
Nejzajímavější byl koncert ve chvíli, kdy se na pódiu objevil Williamsův parťák z americké popfunkové kapely N.E.R.D. Shay Haley. Představili s živou doprovodnou kapelou tři skladby, z nichž šla z pódia směrem k divákům konečně jakás takás živelnost.
Jinak to byla poměrně drahá diskotéka, která by se dala uspořádat za padesátikorunové vstupné v Horní Dolní, a nejlépe bez přítomnosti Pharrella Williamse. Co kdyby se zase pokusil něco zazpívat?

Pharrell Williams
O2 arena, Praha, 17. září
Hodnocení: 55%

(Tato recenze vyšla 19. září v deníku Právo)Komentáře [ 2 ]

  • Honza Křížek napsal:

    Ale no tak Jardo…zas tak strašně asi nezpíval…ale chápu, lidem se to líp čte…promiskuito!

  • Stánička napsal:

    Můj první koncert v O2aréně….2hodiny čekání…pak chmurné rozčarování…čekala jsem od Pharrella víc….

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)