Počet diváků na Kabátu? Kloním se spíš k osmdesáti tisícům

Pokud v sobotu přišlo na Kabát na Vypich aktuálně českými médii zmiňovaných pětasedmdesát tisíc diváků, je to největší návštěva na koncert českého interpreta u nás vůbec. Nebál bych se vyhlásit, že to tak je. Byť organizátoři zatím žádná oficiální čísla neuvedli, lze logicky odvodit, že na Vypichu bylo lidí opravdu hodně.
Před pěti lety přišlo na Kabát více než šedesát tisíc diváků. To bylo později potvrzeno, je to oficiální počet. Tentokrát bylo už dva týdny před koncertem prodáno více než padesát tisíc vstupenek, jak prosáklo do médií. Kapela navíc v rozhovoru uvedla, že pokud přijde více lidí než minule (rozuměj na Vypich v roce 2009), bude to koncert s nejvyšším počtem prodaných vstupenek na českého interpretu u nás. Z toho lze odvodit, že tušila, jak se věci mají. Žádná konkrétní čísla přitom nepadla.
Dva dny před koncertem manažer Radek Havlíček řekl, že pokud přijde osmdesát tisíc diváků, budou je organizátoři schopni odbavit. Z toho usuzuji, že kapacita areálu byla nejméně na těch osmdesát tisíc diváků nastavena. A na místě pak bylo opravdu plno, takže si mohu logicky myslet, že přišlo bezmála osmdesát tisíc diváků, pokud tedy byla kapacita přichystána pouze na ten počet.
Slečna z ochranky mi při vstupu do areálu řekla, že přijde pětasedmdesát tisíc lidí, a předpokládám, že si tu informaci nevycucala z prstu u nohy.
Je to spekulace, ale podle mě mohlo být na Kabátu osmdesát tisíc diváků. Aktuálně uváděný počet pětasedmdesát tisíc považuji za naprosto reálný.
Tím pádem přišlo na Kabát nejvíce diváků, kteří kdy na českou kapelu dorazili. Na druhém místě v žebříčku návštěvnosti je Kabát za Vypich z roku 2009, kdy přišlo přes šedesát tisíc lidí. Třetí pozice patří bratrům Nedvědům, na něž v roce 1996 dorazilo na Strahov 60 tisíc lidí.
Mimochodem, nejvíc lidí vůbec u nás přišlo na koncert Rolling Stones na Strahov v roce 1995. Údajně 130 tisíc lidí. Druhé místo hájí koncert Michaela Jacksona na Letenské pláni v roce 1996, tam přišlo 120 tisíc osob. Třetí pozice patří Pink Floyd za jejich vystoupení na Strahově v roce 1994. Tam bylo nějakých 118 tisíc lidí.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)