Petr Král cestu zná

Pokračuji v sérii článků, které by se mohly jmenovat třeba Ega a hlouposti (i ctnosti) našich moderátorů. Na Nouvelle Prague uváděl jednu besedu Štěpán Suchochleb. Tenhle člověk není profesionální moderátor, nicméně přesně pochopil, jak k věci přistupovat. Svému hostu pokládal otázky tak, aby posunoval celý jeho profesní příběh, jenž byl předmětem rozhovoru, a odpustil si poznámky typu „já jsem něco, já si to pamatuju a já já já“. Skvělý výkon.
Pravým opakem byl Petr Král, moderátor Radiožurnálu. Zatímco ráno poslouchám jeho rozhlasové uvádění rád, při úterním křtu nové desky Václava Neckáře v pražské Café Royal byl přesně takový, jaký by být neměl.
Vrcholem jeho egotripu byl moment, kdy došlo k fotografování křtu Neckářova alba. Král pronesl: „Takže teď se fotografuje křest, při kterém já nejsem důležitý, a tak půjdu stranou.“ Poté naprosto neomylně namířil hned za Václava Neckáře, vystrčil hlavu a zubil se do objektivů fotografů. Jinými slovy, fotka ze křtu desky Neckáře bez Krále prostě neexistuje.
Můj ty světe…Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)