Zatracené lítačky

V neděli večer jsem si v pražském klubu Roxy během koncertu kapel Skid Row a Saxon zašel na pánskou toaletu. Nějak mi to během posledních týdnů vypadlo, a tak mě pobavilo, že dovnitř i vně se člověk dostane takzvanými lítačkami, tedy dveřmi, které projdete, a když tak učiníte zostra, zůstanou ještě nějakou chvíli v onom klasickém pohybu „ven – dovnitř“. Ty v Roxy mají jednu zvláštnost: jsou ve výšce hlavy!
Močil jsem se starými rockovými bardy, kteří přišli na koncert zavzpomínat, a uviděl jsem mezi nimi tak padesátiletého prošedivělého kudrnáče, který měl hlavu opřenou o jakýsi držák chytře umístěný nad korýtkem.
Protože byly záchody plné, za kudrnáčem se za chvíli ozvalo: „Končíme!!“ On skutečně přestal, sbalil nádobíčko do gatí a protože byl zjevně opilý, pomalu se sunul k lítačkám. Já skončil chvíli po něm a sunul jsem se za ním.
Ve chvíli, kdy byl pár centimetrů ode dveří, vletěl dovnitř jakýsi metalista na život a na smrt, a to s energií bohatě převyšující energii všech na toaletě. S takovou energií, která lítačky přímo rozparádila. Sunoucí se opilec učinil ještě jeden posun a dostal dveřmi rovnou do hlavy. Byla to docela šlupka.
Spadl mi přímo do náruče, samozřejmě za obrovského posměchu ostatních. Já ho ale chvíli přidržel, a když jsem usoudil, že je v pořádku, rozhodl jsem se ho postavit do běžné polohy. Bohužel zrovna ve chvíli, kdy do lítaček vtrhnul jiný metalista. Druhou pecku dostal ze strany, ale snad tak nebolela. Ostatně, byl už zvyklý.
Opilec zavrávoral, zakoulel očima, ale jakmile uviděl, že jsem ochoten se ho opět ujmout, gestem mi dal najevo, že o nic takového nestojí. Potom se sesunul na všechny čtyři a lítačky ve výšce hlavy s těžkým funěním podlezl.
Já, vlastně viník jeho dvojitého neštěstí, je prošel.
Skid Row byli skvělí!!!Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)