Zaz město Paříž nadchlo i povzbudilo

Paříž je milovaným místem francouzské zpěvačky Zaz. Není divu, že se rozhodla vzdát jí hold na novém albu nazvaném prostě Paris. Pojala ho jako poctu městu, do kterého se před osmi lety přestěhovala, a přezpívala více či méně známé písně o něm z repertoáru Edith Piaf, Maurice Chevaliera, Charlese Aznavoura či Charlese Treneta.
Při práci na kolekci byla v nejlepších rukou, vždyť ji koprodukoval legendární Quincy Jones, jenž byl u nejlepších písniček zesnulého Michaela Jacksona, a spolupracovali na ni Charles Aznavour či Nikki Yanofsky. Navíc se rozhodli nenatočit jenom coververze, nýbrž písním vtisknout to osobité, co Zaz ve svém výrazu má.
Z desky tedy zní jedna příjemná skladba za druhou, všechny vystavěné do tvaru smysluplných melodií, ať už je to šanson, jazz nebo tango. Zaz se drží originálu a současně svého gusta. Zpívá s nadhledem nakřáplým hlasem a působí jako teenagerka, která se celé té kráse původních písní i města trochu diví, nicméně v sobě má tolik talentu a profesionality, že vytváří hodnověrné čerstvé podoby skladeb.
Podporuje ji skvělá kapela, nápaditá v aranžích i dynamice, pěvecký sbor a zvuk, který starým písním ponechal určitou patinu a přitom je nenechal vězet v minulosti.

Zaz: Paris
Warner Music, 43:26
Hodnocení: 85%

(Tato recenze vyšla 21. listopadu 2014 v deníku Právo)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)