Poražen a zostuzen

Stalo se to v úterý večer ve frontě na koncert skupin Divokej Bill a Jelen před Lucerna Music Barem v Praze. Muž, sotva třicetiletý, stál mezi dalšími lidmi a čekal, až na něho dojde řada. Střídavě civěl po okolí, na své hezké ruce a do mobilu, až teprve po chvíli si všiml vnadné blondýnky, slabě nad dvacet let, která se ve frontě posunovala těsně za ním.
Jako každý jiný muž, který byl zasažen mámením vidiny nikdy nekončícího vztahu z fronty na oblíbenou kapelu, učinil nenápadný krok vzad, což v praxi napomohlo k tomu, že se dostal na úroveň blondýnky. Zastrčil telefon do kapsy, přestal civět po okolí, civěl jenom před sebe a pak nad blondýnku tak, že jeho oči pomalu sjížděly po jejím těle a chtivě pohlédly na její voňavé vlasy, pomněnkové oči, nevinný nos, sladké rty, vyzývavý krk a ušmudlaný zimní kabát, který zahaloval jistě potěšitelné vnady.
Blondýnka zjevně na někoho čekala, což muže přimělo k dotazu, kdo že to je. Jakmile s ledabylým úsměvem podotkla, že kamarádka, a přidala k tomu ještě pohled přímo do mužových očí, bylo evidentní, že tento hozenou rukavici okamžitě zvedl.
Během několika málo minut měl rozehranou partii, na jejímž začátku měl být společně strávený koncert na Divokém Billovi a na konci přinejmenším výměna osobních telefonních čísel či tělních tekutin a nabídka tykání. Hovořil o všem, o kapele, frontě, lidech, lásce, porozumění i předním hovězím (povyprávěl o tom, co měl k obědu). A jak se ti dva blížili ke vstupu, přicházely klíčové momenty akce.
Dívka čím dál tím nervóznějí vyhlížela kamarádku, v ruce držela dva lístky, a přestože se neustále na muže usmívala, bylo patrné, že ji nepřítomnost kámošky bere klid. Muž ji zatím drtil krásnými slovy, a když byli dva metry od vstupu do klubu, mám pocit, že se jí chystal navrhnout, že koncert stráví spolu.
V tu chvíli se v dáli objevila dívčina kamarádka. Přiběhl k ní, objala ji, dlouze políbila na ústa a pronesla: „Promiň, miláčku.“
Potom silou ženské intuice pochopila, že muž vedle s její divou koketoval, a změřila si ho nenávistným pohledem. On to rychle pochopil a zase civěl po okolí.
Když se dívka a její dívka ztrácely ve dveřích Lucerna Music Baru, ta zpožděná řekla nahlas, aby to bylo slyšet až k mužovi: „Půjdeš dneska spát ke mně?“
Bylo mi toho chlapa líto.Komentáře [ 1 ]

  • Jitka napsal:

    Skvělé.
    Alespoň ti to rychleji uteklo ve frontě a ještě si určitě pobavil pár lidí.
    Zdravím tě.J

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)