Skončil příběh písně Disco 2000 od Pulp

Jedna z nejkrásnějších věcí, které písničky nesou, jsou jejich příběhy. Odrážejí se nejčastěji v textech, ale mnohdy se stává, že z nich nejsou ani patrné. Jeden takový příběh před několika dny skončil.
Ve věku 51 let totiž zemřela Deborah Bone, žena, která byla inspirací k vzniku hitu britské kapely Pulp s názvem Disco 2000. Tato zdravotní sestra dlouho bojovala s mnohočetným myelomem, což je maligní nádorové onemocnění plazmatických buněk. Naposledy vydechla 30. prosince.
Deborah Bone přitom byla 31. prosince napsána na tradičním novoročním seznamu osobností, které britská královna Alžběta II. v tomto roce vyznamenala. Za služby v projektech týkajících se duševního zdraví dětí a mládeže si vysloužila Řád britského impéria MBE (Member of the Most Excellent Order of the British Empire).
Deborah Bone a frontman skupiny Pulp Jarvis Cocker se znali od dětství a celou dobu byli velkými přáteli. Cocker jí naposledy zazpíval skladbu Disco 2000 na oslavě jejich padesátých narozenin. Dívka, která ztvárňuje Deborah v klipu, ale není Deborah Bone.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)