Video, má lásko!

Před téměř rokem jsem si jako vůbec první své zboží přes internet objednal fotoaparát Sony RX-100. Udělat to pro mě bylo velké dobrodružství, ale když mě společnost, která jej nabízela za o dva tisíce lepší cenu než prodejna v centru Prahy, ubezpečila, že je dostatečně spolehlivá, byl jsem v takovém ajfru, že jsem jejím zástupcům řekl, že mi nemusí zboží posílat poštou, protože přece není žádný problém si ho vyzvednout osobně. Podivili se, zkusili mi ještě jednou nabídnout dovoz, a když pochopili, že jsem skálopevně rozhodnut jejich sklady navštívit osobně, na další nabídky rezignovali.
Následující den jsem vyrazil do skladu kamsi ve Stodůlkách, samozřejmě v domnění, že vyzvednutí fotoaparátu je otázka hodinky. Od chvíle, kdy jsem vyšel z domu, do chvíle, kdy jsem se vrátil, uběhly čtyři hodiny. Nevybaven navigací jsem sklad společnosti hledal dobře šedesát minut, až se nakonec ukázalo, že je to ta dřevěná bouda, kterou jsem považoval za veřejný záchodek v poli, dokonce jsem k němu s tímto přesvědčením zamířil.
Fotoaparát jsem si odnesl a brzy jsem pochopil, že umí nejenom dobře fotit, ale výtečně zvládá videa. Loni v březnu jsem si tedy řekl, že se pokusím zachytit historii české hudební scény ve videích. Jako první jsem loni v dubnu točil koncert k nedožitým sedmdesátinám Karla Kryla v pražské Lucerně. Střihá je kamarád Peter Sládeček, průvodní hlas patří Lucii Daňkové a všechna videa jsou k vidění na YouTube kanálu Play.cz.
Připojuju svá nejoblíbenější, takže když budete mít pár minut, mrkněte na ně. Děkuju.
A protože jsem v názvu tohoto článku parafrázoval název písničky skupiny Imodium (Žiletko, má lásko), uvádím je jako první. Mimochodem, je to nejdelší video ze všech.

Imodium

Koncert pro Kryla

Jelen 1

Jelen 2

Biffy Clyro na Rock For People 2014

Divokej Bill

Aneta Langerová

Ondřej Ruml

Kabát

Chinaski

Marpo

ElisPřidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)