Bob Dylan ponořen ve staré romantice

Americké standardy ze čtyřicátých a padesátých let minulého století, které zpopularizoval především Frank Sinatra, nazpíval zpěvák Bob Dylan na své nové album Shadows In The Night. Ve stylu country a blues prezentuje romantické skladby, mnohdy plné žalu po ztracených láskách.
V době, kdy jeho vrstevníci absolvují světová turné, nahrávají nové desky a těží ze svých největších hitů, vrátil se Dylan do minulosti. Evergreenům při tom prospívá.
Upravil je tak, že se vzdalují od svých nejznámějších verzí, zaranžoval je tak, aby samy sebe připomínaly, nicméně nekopírovaly. Přitom se odklonil od provedení v duchu folku a rocku.
Přestože nahrál kolekci, která je složená výhradně z písniček, pod nimiž není autorsky podepsán, působí dojmem, že jsou na ní jeho vlastní skladby. Možná je to skvostný dylanovský žert, i když přiznává, že ideu nahrát takové album v sobě nosil už od sedmdesátých let minulého století, od chvíle, kdy uslyšel skladbu Stardust v provedení Willieho Nelsona.
Tato nahrávka ho představuje jako romantického zpěváka. Přirozeně si na ní ale zachoval přesvědčivý osobitý přednes plný života, který z alba dělá sofistikované umělecké dílo.

Bob Dylan: Shadows In The Night
Sony Music, 35:17
Hodnocení: 85%

(Tato recenze vyšla v deníku Právo 9. února 2015)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)