Na Českých lvech měl původně být Bruce Willis

Česká republika žije skandálem, kdy na sobotním předávání prestižních a hezkých sošek Českých lvů beze slov vystoupil Jim Carrey, aby se záhy ukázalo, že to Jim Carrey nebyl. Šlo o podvod, jehož terčem se ale nestali pouze novináři, kteří o celé té věci opatrně informovali, ale především parta, která anketu vyhlašuje a pořádá. Ten podvod byl ušit na ni, prý celou dobu jednala s agenty, kteří zastupují Jima Cearreyho, jenž podle nich měl minulý víkend točit v Praze reklamu a uvolil se na ceremoniál přijít. Teď je už jisté, že podvodníkem nebyl jenom ten Jimu Carreymu zoufale nepodobný chlapík na pódiu, ale i jeho agent.
Exkluzivně si dovoluji prozradit, jak to všechno od začátku bylo. Bude to možná znít jako lež, ale původně jsem měl na ceremoniálu předávání Českých lvů vystoupit v roli zahraničního hosta já. Skutečně. Když se podíváte na mou fotografii na těchto stránkách, lehce zjistíte, že když bych se zakabonil a pohlédl jako chytrák, jsem celý Bruce Willis. Toho si všimli i pořadatelé ceremoniálu a na konci loňského roku za mnou přišli s nabídkou, abych v Rudolfinu jako Willis vystoupil. Opáčil jsem, že je to blbost, ale oni mi předali petici, ve které tisíc nejslavnějších českých herců žádá, abych Bruce Willise na jejich předávání hrál. Podpisy byly pravé, mrknul na ně můj kámoš Staňa Brčál, který se vyzná.
Byl jsem v úzkých, zájem mě potěšil. Moc se mi do toho ale nechtělo. Namítl jsem proto, že mám-li být Bruce Willis, musel bych se nechat trochu přistřihnout. Pořadatelé, všichni mimochodem vystupovali pod pseudonymy slavných hollywoodských hvězd, mi skočili do řeči s tím, že to není problém.
Já ale řekl, že se teď stříhat nehodlám, protože mě minulý víkend stříhala matka, a jen co ušmikla poslední hustou kadeř, uvědomil jsem si, že jsem si na Vánoce předsevzal, že si nechám narůst dlouhé vlasy a toho chci fakt dosáhnout.
Pořadatelé tedy argumentovali vysokým honorářem, ale 500 tisíc korun mi připadlo žalostně málo. Odešli s nepořízenou.
To jsem ještě netušil, že mě po pár dnech v mém skromném bytě na Smíchově navštíví osobně ministr kultury a nabídne mi, že pokud Bruce Willise ztvárním, připíchne mou fotku na ministerstvu na nástěnku hned vedle Bedřicha Smetany. V té době jsem ještě nenáviděl vážnou hudbu, a tak jsem pozurážel Smetanu a ministrovi ukázal dveře. Jakmile jsem je za ním zabouchl, zaslechl jsem, že mi z chodby zoufale nabízí členství v KDU-ČSL. Já ale raději pokračoval v luxování.
Za dva dny ke mně přišel prezident této země, ten mnoha nenáviděný stařík. Do prvního patra ke mně do bytu ho jeho doprovod přinesl s použitím navigace. Když jsem ho nerad vpustil dovnitř, mumlal cosi o zasraných novinářích. Jeho vyjukaný mluvčí se nabídl, že mi jeho hluboký myšlenkový proud přeloží, a řekl, že slovo „zasraný“ rozhodně nepadlo, nýbrž prezident je ochoten mi v případě přijetí role Bruce Willise připnout v říjnu státní vyznamenání za zásluhy o zemi na můj milovaný cyklistický dres.
To už ale prezident usnul, takže ho z bytu museli vynést. Hůl, kterou si uvnitř zapomněl, jsem mu hodil z okna. Mluvčího jsem zasáhl nechtěně.
Dvě hodiny nato ke mně dorazila s prosíkem herečka Bohdalová. Hned ve dveřích řekla, že si nemám myslet, že ji posílá prezident, protože se s ním vůbec nekamarádí. Byla nicméně jediná, se kterou se o věci dalo rozumně mluvit, dokonce mi zahrála jednu mou oblíbenou scénku z Televarieté, když jsem se tvářil, že bych si dal říct. Nakonec jsem jí ale vážně řekl, že na Lvech být nemohu, protože ten den jedu pracovně na koncert skupin Jelen a Nebe do Jablonce. Pochopila to, neboť prý sama Jelenu fandí a Nebe si určitě poslechne.
V dalších dnech, byl leden, mi přišlo několik anonymních dopisů od Jennifer Anistonové, Cate Blanchettové, Demi Mooreové, Julie Robertsové, Angeliny Jolieové, Brada Pitta, Roberta Redforda a Daniela Craiga. Všechny byly psané v češtině a obsahovaly jediné – pokud se na Českých lvech nezhostím role Bruce Willise, nenatočí už oni nikdy žádný film. Bral jsem to jako fajn závazek a všechny anonymy jsem hodil do koše. Připouštím, že jsem po tom všem byl ve stresu a několik dnů jsem jedl jen jablečné pyré.
V únoru naštěstí vše utichlo. Nyní se ukazuje, že pořadatelé tehdy asi už jednali s podvodníky.
Mimochodem – americký zpravodaj Tonda Milata uvádí, že v neděli v noci na Oscarech v Los Angeles vystoupil jako překvapení večera Bolek Polívka. Mně se podařilo zjistit, že to neměl lehké. Nejdřív ho nechtěli pustit dovnitř, neboť se prokazoval pasem Valašského království. Na scénu se ale nakonec dostal. Před udivenými americkými hvězdami vypil na ex lahev pálenky, říhl si a pronesl slova, která se tam dodnes snaží přeložit. Řekl: „Ta píše, kurňa.“
Američtí novináři zatím bezvýsledně pátrají po tom, kdo to byl. Jeden kolega z Variety mi před hodinou volal a řekl, že stopy vedou do Kazachstánu. Nechal jsem ho při tom.

P.S.: Právě mi přišla mailová nabídka od pořadatelů, že pokud celou tu blamáž přežijí, zda bych neuvažoval o tom, že bych příští rok na akci vystoupil jako Tom Hanks. Nechám si to projít hlavou. Ačkoliv si nedokážu představit Toma Hankse s dlouhými hustými vlasy.Komentáře [ 1 ]

  • Ota Harazin napsal:

    Masakr, dlouho jsem se tak nezasmal. Naposledy, když se moje kamarádka chtěla stát sjezdovkou.

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)