Pokud představuje Ed Sheeran novou hudební generaci, pak zestárnu bez obav

Na recenzi ze čtvrtečního koncertu britského písničkáře Eda Sheerana v pražské Tipsport Areně ještě dojde. Nyní, pár minut poté, co jsem dorazil z koncertu domů, však nemohu začít objektivně psát, neboť nejsem schopen setřást nadšení, které ve mně vyvolal. Proč bych to ale vlastně dělal?
Vůbec jsem nešel na ten koncert s respektem. Mívám na písničkáře smůlu, mnohokrát se už ukázalo, že na albech jsou jejich výkony o mnoho desítek procent lepší než na pódiích. Ed Sheeran (a nedávno třeba i Passenger) byl ale jiná káva.
Malý postřeh. Než začal koncert, na pódiu nebylo v podstatě zhola nic. Žádné bicí, žádné aparáty, jen tři odposlechy seřazené do „účka“, pod nimi looper (tedy efekt, který nahrává a opakuje hudební či pěvecké linky) a vzadu stěna s obrazovkami, aby byl Ed Sheeran vidět i vzadu.
Potom přišel ze tmy, malý zrzavý kluk, hrábl do strun, začal zpívat a všechny diváky v hale si během pěti vteřin podmanil. Reakce na jeho pěvecké i autorské výkony byly leckdy až frenetické a vůbec jsem neměl za zlé dvěma plnoštíhlým Angličankám za mnou, že po skladbách i během nich ryčely „jako na lesy“ a vřískaly vzrušením. Kdybych na to měl období, také bych vřískal. To mi věřte.
Chci tím prostě říct, že tak dobrý koncert, jaký v Praze při své první návštěvě vystřihl Ed Sheeran, jsem dlouho nezažil. Pokud by on měl být klíčovým představitelem nové hudební generace, pak odcházím stárnout beze strachu.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)