Kapitán Lafata je ideální vzor pro všechny neférové fotbalisty

V roce 2011 nafilmoval český fotbalový reprezentant Jan Rezek pád v pokutovém území Skotska a díky proměněné penaltě se náš tehdy zoufalý tým dostal na mistrovství Evropy. Skotský trenér i tisk kritizovali především rozhodčího, já se nicméně hluboce styděl za Rezka, který poslal své mužstvo na šampionát takovým způsobem.
V sobotu večer nasimuloval kapitán pražské Sparty David Lafata, jinak vášnivý nimrod, tedy ten, který zabíjí zvířata z úkrytu, v pokutovém území Teplic svůj pád tak, že rozhodčí Kovařík pískl zřejmě i k překvapení hráčů Sparty penaltu, díky níž mužstvo z Letné získalo tři body. Objektivně vzato si je za výkon v zápase zasloužilo. Získalo je ale způsobem, který není férový.
Lafata je na naše poměry dobrý hráč, je ovšem mizerný herec. Penaltu v pokutovém území nafilmoval tak amatérsky, že se nabízí otázka, zda rozhodčí Kovařík neměl od někoho příkaz v případě blížící se katastrofy pro tým, který je zvyklý vyhrávat stůj co stůj, písknout penaltu, protože na tohle by naletěl leda náhlou slepotou a hluchotou zasažený trouba.
Lafata je ale primárně neférový hráč, který je kapitánem Sparty. Možná mám naivní představu, ale jsem přesvědčen, že na kapitány fotbalových mužstev by měly být nominovány osobnosti, které jsou schopny diskutovat s rozhodčími, usměrnit vlastní tým, motivovat ho a hlavně by měly být příkladem pro ostatní fotbalisty i mládež, a to mimo jiné ve férovém přístupu ke sportu.
Lafata se v televizním rozhovoru po zápase v podstatě přiznal, že podváděl. Pak se ale běžel za spoluhráči radovat z vítězství, mával na diváky jako o život, usmíval se a nechal se plácat po ramenou.
Rozhodčí Kovařík udělal chybu a jeho svědomí je čisté podle toho, co všechno o své chybě ví a co jej k ní motivovalo. Looserem je především Lafata. Kapitán, který nemá smysl pro sportovní čest, takto nafilmovaným pádem vlastně sdělil všem mladým i starým fotbalistům u nás, že chovat se takto je v pořádku.
Kdyby po zápase svěsil hlavu a odešel do šatny, rozuměl bych tomu. Nechápu ale, jak se po takovém trapasu mohl potulovat po hřišti a užívat si tříbodového zisku.
Lafata padl na úroveň Rezka a také plzeňského Limberského. A to je hodně dole.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)