Ty vaše lajky. A video z turné Jelen a Nebe

Jmenuje se třeba Anča, ale mohla by se jmenovat úplně jinak, dokonce mužským jménem. Je to prostě smyšlená osoba. Vždycky ke mně přiběhne a hlásí mi, že má na Facebooku u svého posledního příspěvku sto třicet lajků. Když si nechám vysvětlit, co je to lajk, mrknu na ten její příspěvek a s hrůzou zjistím, že jde o odkaz na reportáž z válcoven plechu, kde aby nekrachli, začali vyrábět prezervativy v barvě kůže Laponce s příchutí tlejícího lakovaného dřeva. Přestože její příspěvek je pouze v tom, že dala na svůj Facebook odkaz, dostane na něj sto třicet lajků a má oprávněný pocit, že ji svět miluje.
Přijde mi to trochu nespravedlivé, protože já se píšu s příspěvky, každému dávám pokud možno hezký slohový tvar a ve výsledku mi je lajknou dva lidé, mnohdy ani to ne. Ne že by mě to trýznilo, jsem už velký kluk. Pocit nespravedlnosti ve mně ale přece jenom kdesi v hloubi je.
I proto jsem chtěl tento příspěvek vložit pouze na Facebook, který ani není můj osobní, ale je to profil přátel mého blogu. Nakonec jsem si to ale rozmyslel. Zůstanu dál stará škola a budu si pěkně krmit svůj blog. Ostatně, čtenáři, kteří na něj rádi chodí, považuju za své přátele a činí můj mrzký život aktuálně šťastnějším. Je dobré mít kámoše, kteří se proklikají až k vám…
Video, které je vlastně předmětem tohoto článku, jsem natočil při svém ježdění se skupinami Jelen a Nebe po vlastech českých. Je ze čtvrtého koncertu probíhajícího turné, který se odehrál v Jablonci nad Nisou v klubu Na rampě.
A to turné pokračuje dál. Ve čtvrtek v Brně a v pátek v Litomyšli.Komentáře [ 1 ]

  • Ota Harazin napsal:

    Jardo, pošli mi odkaz na tu reportáž z Válcovaného plechu:-D

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)