Kabát má monstrpódium a zaváhal s pěknou holkou

Takovou scénu u nás ještě zřejmě nikdo neměl. Rozhodně ji neměla skupina Kabát, která obvykle vystupuje na velkých pódiích, neboť vzhledem k nečetnosti svých koncertů je to pokaždé svátek se vším všudy, čili i podobou scény.
Zažil jsem už s touhle kapelou leccos, a jsem rád, že jsem zažil i moment, kdy jsem už při pohledu na fotografie pódia nevěřícně kroutil hlavou, a kdy jsem nakonec při příjezdu do Karlových Varů v úterý večer, kde nové koncertní turné odstartovalo, na tu obrovskou dominantu v reálu jen nevěřícně zíral.
Na šířku má dvaasedmdesát metrů a po většinu koncertu představuje prostřednictvím projekcí na ledkových stěnách obrovský starý dům. Při písničkách se na nich ale objevují i další tematické záběry a diváci přirozeně vidí i na detaily práce jednotlivých muzikantů. Plocha, po které se lze na scéně pohybovat, je asi 730 m2, konstrukce váží 90 tun.
Tahle monstr scéna má ale i své mínusy. Pokud si divák chce užít celkového pohledu na ni, musí pořádně dozadu. Ani fotoaparátem a mobilem ji člověk nezachytí celou, a tak couvá a couvá, až ho zarazí seřazené chemické záchodky na konci atletického stadiónu, jako mě v Karlových Varech.
Na ploše před nimi nemotorně tancoval pár, který mohl mít v součtu sto třicet let, a vedle nich se zubila trojice dívenek, kterým bylo v součtu maximálně devětatřicet. To jen k tématu generačního rozptylu fanoušků Kabátu. Mladé holky zrovna pořádaly soutěž o to, která zakřičí tak, že to Pepa Vojtek uslyší až na pódiu. Musím však s lítostí konstatovat, že po dobu mého močení pět metrů za nimi jsem ani já jejich výkřiky neslyšel, a to jsem k nim byl mnohem blíže než dobrých sedmdesát metrů vzdálený Vojtek.
Pořád ale byla ta jejich hra zábavnější, než koncertní bytí krásné dívky, která na vystoupení Kabátu vyrazila s dvojicí kamarádů, stála s nimi na ploše přímo pod pódiem, měla členy kapely jako na dlani, ale evidentně ji koncert nebavil, tvářila se neutrálně a vykouřila tolik cigaret, kolik dá průměrný kuřák za celý den.
Inu v tomhle bude muset Kabát ještě trochu zabrat. Strhnout totiž pěkné dívky, které jdou na jejich koncert pouze vyprovodit své boyfriendy, je kurva chlapská výzva.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)