Úzko z Nočních vlků

Na pietní akci k uctění obětí 2. světové války, kterou dnes na Olšanských hřbitovech v Praze pořádal Všekozácký svaz Českých zemí a Slovenska, dorazilo asi 20 motorkářů. Většina z nich měla vesty ruského motoklubu Noční vlci, někteří ale mluvili česky nebo německy.
Potkal jsem je, mířili na uvedenou akci. Jeli od Náměstí Míru směrem ke Korunní a chovali se přesně tak, jak by člověk od podporovatelů politiky ruského cara Putina očekával.
Troubili, jako by se hrálo finále mistrovství světa v hokeji s jejich účastí, troubili všichni a troubili jako o život. Byť o to jistě nikdo nestál, zarputile na sebe strhávali pozornost. Na motorkách měli ruské vlajky a stoprocentně propadli dojmu, že bychom si z nich my kolem měli sednout na zadek.
Tihle proputinovští hoši chtěli být za každou cenu středem vesmíru. Co na tom, že to bylo nepatřičné, co na tom, že si to vynutili za cenu rambajsu, a co na tom, že nám jsou jejich touhy zcela volné.
I proto u nás podle průzkumu agentury Ipsos vnímá ruskou rozpínavost jako hrozbu 54 procent lidí. Stačilo, aby propagátoři té země projeli před mým zrakem Náměstím Míru, a bylo mi úzko.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)