Rock for People v Hradci posunuli na červen i Faith No More

Nejlepší informace jsou u zdroje, v případě festivalu Rock for People ve Festivalparku v Hradci Králové. Dorazil jsem ve čtvrtek 4. června a musel jsem se sžít s nově postaveným areálem. V něm jsem mimo jiné potkal skupinku lidí, v jejímž středu je kluk, který se na festivalu loučí se svobodou. Jeho kmoši mu jenom řekli, ať si udělá tři dny volno, že se před svatbou společně s onou svobodou rozloučí. A pak ho čapli, naložili do auta a odvezli na festival. Myslím si, že z toho je nadšen, a jsem zvědav, jestli se mezi tolika opravdu nádhernými bytostmi nějakým způsobem nerozhodne stávající léta svobody prodloužit.
Pořadatel festivalu Petr Fořt mi ráno řekl, že Faith No More, což jsou hlavní hvězdy akce, měli velký vliv na to, že se Rock for People letos koná o měsíc dříve, než bylo v minulosti obvyklé. Jsou si prý vědomi dluhu, který k festivalu mají.
V roce 2012 byli jeho hlavními hvězdami, ale těsně před jejich vystoupením se nad Festivalparkem srazily dva mraky a bouře způsobila boží dopuštění. Faith No More nevystoupili, protože to nebylo technicky možné, aparatura byla poničená. Tenkrát odjeli a pořadatelé jim zaplatili honorář tak, jako by na akci hráli. Smlouvy s umělci jsou totiž nemilosrdné.
Letos se dohodli, že se Faith No More v roli hlavních hvězd na festival vrátí. Vycházeli pořadatelům maximálně vstříc, jen jednu podmínku měli. „Udělejte festival na začátku června, to budeme v Evropě,“ hlásili.
A tak se také stalo, takže za posunutí lze zčásti „děkovat“ i těmhle Američanům, kteří prý ke svému letošnímu vystoupení využijí i rekvizit, jež zůstaly v hangárech Festivalparku po jejich neuskutečněném koncertu v roce 2012. Jde konkrétně o bílé koberce.
Na Rock for People je slunce, teplo, jsou na něm nové atrakce a areál je přestavěný. Vše ale klape. Je tu fajn.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)