Sám sebou vylekán a dopaden při stárnutí

O víkendu jsem vyrazil na kole. Ujel jsem nějakých čtyřicet kilometrů, tedy dvacet tam a dvacet zpátky. Ano, připouštím, je to žalostně málo, ale vracel jsem se rychle kvůli bouřce, která se chystala pokosit osamělé cyklisty na cestě mezi Horním Bezděkovem a Prahou. Chystala se tedy pokosit především mě.
Domů jsem se vracel chvatně. Při zlé předtuše jsem popadl v Horním Bezděkově vercajk, sedl na kolo a jel. Asi po deseti kilometrech jsem si řekl, že jsem v Bezděkově na adventure golfu zapomněl brýle. Zaklel jsem a chystal se vrátit, jenomže pohled na měděné nebe mě přesvědčil, že pokud tak učiním, vjedu rovnou do oka hurikánu. A tak jsem se zase otočil zpět a rychlostí 22 až 13 kilometrů v hodině šlapal ku Praze
Alespoň jsem si pořádně nadával. Prohlásil jsem se několikrát za debila, idiota a píčuse, protože ty brýle, které jsem zapomněl, byly mé oblíbené, vietnamské. Nadto jsem si musel přiznat, že zapomnětlivost je jeden z příznaků stárnutí a že už to tedy přišlo i na mě. Nadával jsem si proto ještě víc.
Jel jsem ale dál a najednou jsem se ocitl na dohled hejna mušek, které se zrovna tělo na tělo domlouvaly, kam se před mordorem schovají. Řekl jsem si, že se potrestám a nezavřu oči, aby mi mohly dopadat na bělmo. Jenže jakýsi zázrak způsobil, že mé oči ty mušky šikovně obletěly. Povadl jsem – ani trest za zapomnětlivost mi není dopřán.
Když jsem dojel na Zličín, slezl jsem z bicyklu, sundal si helmu a také brýle z nosu. Teprve v metru, kterým jsem cestoval v poslední fázi výletu, jsem si uvědomil, že jsem měl celou dobu brýle na nose. Nikde jsem je nezapomněl, žádný zázrak s muškami se nekonal a jen má počínající stařecká demence způsobila, že jsem žil v domnění, že brýle nemám.
Následně jsem se rozhodl opakování podobných situací čelit. Jím teď mrkev.Komentáře [ 1 ]

  • Lukáš Lexman napsal:

    Moc hezká story, ale takové příběhy se stávají i mladším ročníkům, jen málokdo to umí tak podat.Jsem tvým fanouškem odjakživa,tak, že mne to nepřekvapuje. Jednoduše,moc mně to baví,díky JARDO.

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)