Proč Village People museli dlouho spát

Poprvé ve své košaté historii, načaté v New Yorku v roce 1977, přijeli američtí Village People k nám. Na festival Benátská! do Liberce. Jsou legenda, o tom není sporu. Pecka Y.M.C.A. neminula nikoho na celé planetě, dokonce ani mou sestru.
Přirozeně jsem požádal pořadatele festivalu Benátská! o rozhovor. Aby měl smysl, potřeboval jsem ho „nabrat“ do páteční patnácté hodiny, kvůli uzávěrce. Jenomže se to nepovedlo. Village People už jsou totiž chlapi v letech, zkrátka nad šedesát. Přijeli do Prahy sice už ve čtvrtek, což mě potěšilo, ale podle mých informací se odebrali na hotel a šli… spát.
A pak spali a spali. Spali ve čtvrtek odpoledne, spali ve čtvrtek večer i v noci. A spali prý i v pátek dopoledne, v poledne i kus odpoledne.
Věci se začaly dít, jak už to chodí, kolem třetí. To už ale bylo pozdě, navíc já byl v Praze a rozhovor se měl stát v Liberci.
Mimochodem, před pátečním koncertem Village People, v nichž jsou z původní sestavy už jen dva ze šesti členů, rozhovory dávali. Nejpodstatnější myšlenka, kterou v nich sdělili (jak mi řekli kolegové z branže), byla ta, že jsou stále sexy. Takže je vlastně všechno v pohodě, protože to jsem vědět nechtěl.
Ale věřím jim to. Na pódiu se totiž ukázalo, proč tolik spali. Jeden z nich třeba dělal během vystoupení kliky, a dal jich asi dvacet v tahu. To už člověka vysílí. A pak vypotřebovali spoustu energie na ty pitomoučké písničky, které byly vlastně jen muzakem k čekání na jednu jedinou – Y.M.C.A. Za zazněla poslední, a ještě nebyla moc dobře zazpívaná.
Village People jsou ale fajn parta. Na pódiu vystupují v komických převlecích, což je doména diskoték sedmdesátých let. Po koncertě se převlékli do civilu, ale když šli večer na Benátské! na mejdan, vzali si na sebe zase ty kostýmy. A tak do V.I.P. stanu prý narukovali jako indián, polda, motorkář, kovboj, admirál a námořní, tedy Village People. A sexy prý byli, mejdan s jejich účastí gradoval. Je dobře, že se na něj vyspali.

P.S.: Já na tom mejdanu nebyl, prodávám informace tak, jak jsem je nakoupil. Víte přece, jak mejdany nesnáším. Zvláště ne s kovboji…Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)