Rapper Rytmus proti pověstem

Slyšel jsem o něm, že je arogantní, svéhlavý, nekomunikativní, a když na to přijde, dá vám klidně přes hubu. Ano, slovenský rapper Rytmus, vlastním jménem Patrik Vrbovský. Mediálně tak tu a tam skutečně působí. Od kolegů majících v hip-hopu přehled jsem měl sice informaci, že to není tak hrozné, nicméně na první rozhovor s tímto polovičním Romem a hvězdou česko-slovenské hiphopové scény jsem šel s respektem.
Předtím jsem měl možnost vidět film o něm, který vstoupí do kin 20. srpna. Nebudu prozrazovat jeho příběh, ale ta slza na Rytmusově oku, která je na plakátech k němu, má své opodstatnění.
A pak mě nechal čekat. Pět minut, deset, patnáct. Následoval vzkaz, že dorazí za patnáct minut, ale přijel až za půl hodiny. S omluvou a ochoten okamžitě začít s kolegou fotografem vytvářet snímky a také se věnovat mým otázkám.
Obvykle se těmto stránkám nesvěřuju s tím, jak probíhají rozhovory, které v rámci své práce dělám. Tentokrát ale musím říct, že po první položené otázce mě zaujala upřímnost, s jakou Rytmus odpovídal. Po druhé otázce jsem nabyl dojmu, že ta jeho arogance je zcela jistě plodem minulosti, anebo dokonce výmyslu, a po třetí položené otázce zmizely mé poslední pochybnosti o tom, že jsem narazil na pro věc zapáleného a k hudbě pokorného člověka. Tyhle vlastnosti mám na lidech rád.
Nakonec mi Rytmus řekl, že ví, že nejsem jeho fanoušek, ale ať mu povím, jak se mi líbil film, a v klidu přijal i výtky. Pak mi na oplátku sdělil pár historek, které zažil na koncertech, a ještě několik minut jsme si povídali o tom, jaké je to v Indii, kde byl, a jaká je pozice Romů na Slovensku a v Čechách.
Prostě tím chci říct, že mi byl tenhle chlapík natolik sympatický, že jsem se s ním musel pro jistotu rozloučit, tuším, dvakrát až třikrát.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)