Zeman má konečně vlajku, rudé trencle, čili Chaos a zděšení

Byl to výtečný výkon, statečný a státotvorný. Členové performerské skupiny Ztohoven v sobotu na Pražském hradě stáhli prezidentskou vlajku a vyvěsili místo ní velké červené trenky. Na střechu Nového královského paláce vylezli v přestrojení za kominíky. Následně na Facebook napsali: „Dnes nad Pražským hradem konečně zavlála standarta muže, který se nestydí vůbec za nic.“ Na svém webu www.ztohoven.com zveřejnili rýmovaný text, podle kterého je Zeman samolibý, hyzdí Českou republiku, a který připomíná jeho vstřícnost vůči Číně a Rusku.
Aby byla informace kompletní, dovoluji si ji ještě doplnit kuloárními zvěstmi o tom, jak parta na Hradě svou novou standartu původně přijala. Objevil ji prý mluvčí, když na střeše Nového královského paláce hledal Peroutkovy články a svou identitu. Jakmile zjistil, co se stalo, seskočil do pracovny a vyzval služebnictvo, aby našlo prezidenta. Po třiceti minutách se to podařilo druhé pomocné kuchařce, která hlavu stát zastihla v jídelně v živé ústní diskuzi s ubrusem.
Když se prezidenta podařilo za pomoci malého domácího jeřábu dopravit k mluvčímu a bylo mu sděleno, co visí na střeše, prý se rozplakal a tvrdil, že přece není možné, aby mu trenýrky sundali zpod sukně za bílého dne. Pak si sukni chvatně vykasal, a když viděl, že na sobě své milované obrovské rudé trenky má, pojal podezření, že na střeše visí trenky Kikinovy, tedy bývalého prezidenta, který také miluje Rusko a Čínu a má úplně stejné.
Následoval naštvaný telefonát Kikinovi. Ten se však dušoval, že pokud si jeho trenky ráno neodnesl Robert, určitě ty na střeše jeho nejsou. Nakonec si všichni prezidentovi poskoci museli sundat kalhoty a sukně, aby bylo zjištěno, čí trenky tedy na střeše visí. Ukázalo se ale, že tuto povinnou výbavu mají na sobě, mluvčí měl prý dokonce dvoje.
Následně správce prezidentových hraček namítl, že tedy asi na střeše nebudou jejich trenky. Prezident mu sice nejprve pomalým tempem sdělil, že je idiot, potom mu to ale připadlo být dobrý nápad a pověřil mluvčího, aby zjistil více. Ten se přičinlivě ponořil do archivů a záhy přišel s informací, že rudé trenýrky jako prezidentskou zástavu ještě nikdo nemá a navrhuje tedy, aby na střeše zůstaly a staly se oficiální prezidentovou standartou. Odměněn byl potleskem a polibky dvou neznámých jinochů.
Mluvčí pak v záchvatu pocitu své nebetyčné geniality ještě navrhl, že by bylo dobré, kdyby rudé trenýrky na střeše Nového královského paláce vlály stále směrem na východ a nabídl se, že do nich bude čtyřiadvacet hodin denně foukat. „To byste opravdu udělal?“ zeptal se ho prý prezident. Odpovědí mu údajně bylo: „Pokud takhle vypadá kariérní postup, budu foukat do aleluja.“
Když se ale mezi elitu za pár minut dostavil hradní psychiatr, jenž byl prý přivolán prozíravým správcem prezidentových hraček, vysvětlil přítomným, co se vlastně stalo. Následovala jejich podrážděná reakce a prý i smutek z toho, že je to s těmi trenkami nenapadlo dříve.

Předesílám, že to, co jsem popsal, jsou pouze kuloární informace z různých zdrojů.
Mimochodem, pokud vznikne petice za novou podobu prezidentské standarty, podepíšu ji.
Ať žijí Ztohoven!Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)