Při teroristických útocích v Paříži zemřel merchandise manažer kapely Eagles of Death Metal

V noci z pátku na sobotu se v Paříži odehrály koordinované krvavé útoky teroristů z Islámského státu. Zdůrazňuji, že teroristů z Islámského státu, nikoli migrantů, kteří v posledních měsících utíkají před terorem, bídou a hladem ze svých těžce zkoušených zemí do Evropy.
Podotýkám to proto, že jsem v posledních hodinách zaregistroval i z úst vzdělaných lidí, jakými jsou například politologové či politici, konstatování, že hněv Evropanů by měl být zaměřen i na migranty. Považuju to za podněcování k nenávisti a útokům na lidi, kteří masakr, jenž se stal v Paříži, zažili ve svých domovech na vlastním kůži už dávno předtím a teď prostě jen hledají štěstí pro svůj život, stejně jako ho hledá každý člověk na světě. Potěšilo by mě, kdyby lidé přijali jako fakt, že k teroristickým útokům se přihlásil Islámský stát, nikoli migranti.
Je mi upřímně líto všech obětí, které si útoky Islámského státu vyžádaly. Jako milovníka hudby se mě nejvíce dotýká příběh skupiny Eagles of Death Metal, která v pátek hrála v pařížském klubu Bataclan a při jejím vystoupení tři teroristé začali pálit do lidí. Je to mimořádné zvěrstvo, protože v hudbě, pokud není jakkoli xenofobní, je vždycky mír. Zabijáci z Islámského státu ale už několikrát ukázali, že je jim kulturní svět cizí, viz ničení památek v Sýrii.
Členové americké rockové skupiny Eagles of Death Metal jsou v pořádku. Stejně tak je v pořádku snoubenka Jesseho Hughese, která byla na koncertě také. Zabit byl ale bohužel manažer pro merchandise Nick Alexander.
Jeho smrt potvrdili před pár hodinami v prohlášení jeho rodiče. Alexanderova přítelkyně Polina Buckley nejprve v sobotu ráno napsala na Twitter, že se ho snaží po incidentu najít. Později už jen sdělila: „Ty jsi vždy byl a budeš láskou mého života, Nicku Alexandře.“
Je mi smutno. Z hloubi srdce si ale přeju, aby Evropa zůstala čestná a svůj spravedlivý hněv a bol cílila pouze na teroristy z Islámského státu, na nikoho jiného.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)